Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 09:55

autor: Sarge

TopWare zapowiada kolejną odsłonę serii Gorky i Raven's Cry z piratami w roli głównej

Firma TopWare Interactive zapowiedziała dwie nowe produkcje szykowane na przyszły rok dla posiadaczy komputerów osobistych. Chodzi o kolejną odsłonę kultowej serii Gorky oraz zupełnie nowy tytuł dla fanów pirackich klimatów.

Firma TopWare Interactive zapowiedziała dwie nowe produkcje szykowane na przyszły rok dla posiadaczy komputerów osobistych. Chodzi o kolejną odsłonę kultowej serii Gorky oraz zupełnie nowy tytuł dla fanów pirackich klimatów.

Za sprawą Gorky 21 deweloper powraca do korzeni cyklu. Dostaniemy więc turową grę taktyczną z systemem point ‘n’ click. Co ciekawe, nie zabraknie w niej elementów horroru, co zapewne przełoży się na nastrój panujący w tej pozycji. Wśród przeciwników znajdą się m.in. mutanty i cybernetyczni komandosi.

Historia rozgrywać się będzie w świecie zdewastowanym przez wojnę nuklearną. Zwiedzimy zatem postapokaliptyczne środowiska, używając w czasie zabawy steampunkowych broni i nanotechnologicznych ulepszeń. Będzie sporo możliwości personalizacji głównego bohatera, walk z bossami i system craftingu pozwalający usprawnić działanie naszego uzbrojenia.

TopWare zapowiada kolejną odsłonę serii Gorky i Raven's Cry z piratami w roli głównej - ilustracja #1
Wygląda na to, że Gorky 17 dostanie swojego pełnoprawnego następcę

Twórcy kierują swój tytuł zarówno do weteranów serii, jak i zupełnie nowych w temacie. Jego premiera odbędzie się w czwartym kwartale 2012 roku. Na razie nie ujawniono żadnych screenów z gry lub nazwy dewelopera. Dotychczasowe odsłony tworzyło nieistniejące już studio Metropolis. Jego byli założyciele występują obecnie jako 11 bit studios, odpowiedzialne ostatnio za Anomaly: Warzone Earth – niezłego RTS-a z elementami gry akcji. Zapytaliśmy Pawła Miechowskiego z 11 bit czy zajmują się tworzeniem nowej odsłony Gork’ego: „Nie, nic z tym nie mamy wspólnego. Oby wyszedł im fajny Gorky :)”

Drugą szykowaną produkcją jest Raven’s Cry. Przedstawi ona żądnych przygód piratów w zupełnie nowym świetle. Zamiast trzymać się stereotypowego wizerunku zabawnych zawadiaków z charakterystycznym akcentem, studio Octane Games postanowiło ukazać ich jako bezwzględnych, żądnych krwi zabójców.

Rozgrywka w tym tytule reprezentować będzie tak naprawdę trzy rodzaje zabawy. Zaczynając od hack ‘n’ slasha z perspektywy trzeciej osoby, przez wysyłanie pirackiego statku do walki, aż po nawigowanie nim pośród nieznanych wód na mapie świata. Gra ukaże się w drugim kwartale przyszłego roku i zostanie zaprezentowana na trwających targach E3 – niedługo powinniśmy więc usłyszeć na jej temat trochę więcej.