Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gorky 21 (PC)

Gorky 21 PC

Opracowana po 12 latach przerwy kontynuacja postapokaliptycznej serii Gorky, wykreowanej przez rodzime studio Metropolis Software House. Za wskrzeszenie cyklu odpowiada ekipa studia The Farm 51, znana z takich tytułów, jak NecroVisioN, Painkiller: Hell & Damnation i Get Even.

Strategiczne | turowe | polskie

PC Windows
Okładka Gorky 21 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Gorky 21 to kolejna odsłona serii, która w swoich ostatnich dwóch wydaniach zamieniła się w skradankę tworzoną na wzór cyklu Splinter Cell. W tym przypadku twórcy postanowili powrócić do korzeni i zaoferować nam doskonale znane z pierwowzoru podejście, polegające na połączeniu elementów strategii turowej i RPG. W związku z tym najbardziej zadowoleni z tego produktu powinni być fani oryginału.

Historia rozgrywa się w świecie zdewastowanym przez wojnę nuklearną. Zwiedzamy zatem postapokaliptyczne środowiska, używając w czasie zabawy steampunkowych broni i nanotechnologicznych ulepszeń. Bardzo dobrze sprawdza się system craftingu pozwalający usprawnić działanie naszego uzbrojenia i sporo nowych możliwości personalizacji głównego bohatera. Wirtualny świat jest dość mroczny i przygnębiający, co podkreślają walki z mutantami, cybernetycznymi komandosami i znacznie silniejszymi bossami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 238 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gorky 21

odpowiednia dla każdego wieku

Gorky 21 odroczone, ale z dużą szansą na ukończenie
Gorky 21 odroczone, ale z dużą szansą na ukończenie

wiadomość28 marca 2014

Choć o grze Gorky 21 słuch zaginął, to udało się nam uzyskać odpowiedź na pytanie o to, czy projekt nadal powstaje. Trudno było nie mieć wątpliwości, skoro od ogłoszenia współpracy pomiędzy firmą TopWare Interactive a polskim studiem The Farm 51 minęły już prawie trzy lata, zaś nowych szczegółów na temat turowej strategii z elementami RPG jak nie było, tak nie ma. Aż do teraz.

Gorky 21 stworzy polskie studio The Farm 51

wiadomość13 czerwca 2011

W zeszłym tygodniu firma TopWare Interactive zapowiedziała Gorky 21 – kolejną odsłonę znanej serii łączącej w sobie elementy gry RPG oraz strategii turowej. Wtedy nieznany był jednak deweloper odpowiedzialny za ten tytuł i dopiero teraz został on potwierdzony.

TopWare zapowiada kolejną odsłonę serii Gorky i Raven's Cry z piratami w roli głównej

wiadomość7 czerwca 2011

Firma TopWare Interactive zapowiedziała dwie nowe produkcje szykowane na przyszły rok dla posiadaczy komputerów osobistych. Chodzi o kolejną odsłonę kultowej serii Gorky oraz zupełnie nowy tytuł dla fanów pirackich klimatów.