Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2009, 10:59

autor: Jiker

Tim Schafer prezentuje system rozgrywki Brutal Legend

Na łamach serwisu Voodoo Extreme zamieszczony został film z rozgrywki w grę Brutal Legend autorstwa ekipy Double Fine Productions, zarządzanej przez samego Tima Schafera. Autor takich dzieł, jak dwie pierwsze części Monkey Island, Grim Fandango, czy Psychonauts, pokazuje nam w nim ujęcia z alfa wersji produkcji na przykładzie samego początku zabawy.

Na łamach serwisu Voodoo Extreme zamieszczony został film z rozgrywki Brutal Legend autorstwa ekipy Double Fine Productions, zarządzanej przez samego Tima Schafera. Autor takich dzieł, jak dwie pierwsze części Monkey Island, Grim Fandango czy Psychonauts, pokazuje nam w nim ujęcia z wersji alfa produkcji, na przykładzie samego początku zabawy.

Film pokrywa się zatem choćby z tym, co pokazaliśmy Wam w czerwcu przy okazji prezentacji grywalnej wersji Brutal Legend. 17-minutowy pokaz jest jednak uzupełniony o kilka dodatkowych scen, które w naszym nagraniu już się nie zmieściły. Całość prezentuje się oczywiście naprawdę ciekawie i z pewnością zadowoli wszystkich fanów niezobowiązującej rozgrywki, doprawionej humorem i klimatem heavy metalu. Szczególnie dobrze przedstawia się oczywiście walka. Nie przeszkadza w tym nawet fakt, że jest ona dosyć uproszczona. Duża w tym zasługa trudnej do opisania soczystości płynącej z zadawania kolejnych ciosów. Film znajdziecie w tym miejscu.

Tim Schafer prezentuje system rozgrywki Brutal Legend - ilustracja #1

Przypominamy, że Brutal Legend zostało zapowiedziane jeszcze w 2007 roku. Pierwotnie gra miała zostać wydana przez firmę Sierra, jednak po licznych przetasowaniach trafiła koniec końców w ręce Electronic Arts. Aktualnie planuje się, że jej premiera zostanie zorganizowana w październiku bieżącego roku. Dzieło Schafera trafi na konsolę Xbox 360 i PlayStation 3.

W grze wcielimy się w heavymetalowca Eddiego Riggsa, który w dosyć niecodziennych okolicznościach zostaje przeniesiony do mrocznego, alternatywnego świata, w którym zabrzmiały pierwsze dźwięki heavy metalu. To właśnie tam Eddy przeżyje swoje szalone przygody, weźmie udział w setkach walk oraz spotka się z gwiazdami tego gatunku muzyki.

W trakcie zabawy spotkamy postacie wzorowane na Lemmym Kilmisterze z Motorhead, Robie Halfordzie z Judas Priest, Ozzym Osbournie i Licie Ford. Wszyscy oni podłożą pod owych bohaterów swoje własne głosy. Rozgrywka będzie więc niezwykle urozmaicona i bogata w szczegóły istotne z punktu widzenia heavymetalowców.

Warto przy okazji zauważyć, że na początku czerwca o produkcję upomniał się poprzedni wydawca Activision, który porzucił ją przy okazji połączenia z Vivendi. W tym celu złożony został nawet pozew sądowy, którego szczegóły opisywaliśmy w obszernej wiadomości opublikowanej przed miesiącem. Activision domaga się w nim całkowitego zablokowanie procesu wydawniczego, w którym uczestniczy obecnie firma Electronic Arts. Ciągle czekamy na rozstrzygnięcie całej sprawy.