Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 18:17

The Surge ukaże się w maju

Firma Focus Home Interactive opublikowała zwiastun fabularny gry The Surge. Nowa produkcja studia Deck13 ma zadebiutować w maju na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC.

Po ponad pół roku ponownie usłyszeliśmy o The Surge – nowym dziele niemieckiego studia Deck13, znanego głównie za sprawą dość udanego Lords of the Fallen. Dziś firma Focus Home Interactive opublikowała nowy zwiastun, tym razem skupiający się na warstwie fabularnej nadchodzącej produkcji. Gracze wcielą się w mężczyznę nazwiskiem Warren, który w momencie zawiązania akcji gry rozpoczyna swój pierwszy dzień pracy w korporacji CREO. Jednak w trakcie standardowej operacji wszczepienia egzoszkieletu dochodzi do katastrofy, w wyniku której siedziba firmy wypełnia się pracownikami doprowadzonymi do szaleństwa przez własne implanty i robotami, czyhającymi na życie głównego bohatera. W filmiku wspomina się również o projekcie „Resolve” („Rozwiązanie”?). Jednak najważniejsza informacja dotyczy premiery The Surge, zaplanowanej na maj 2017 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Przy okazji zapowiedziano ujawnienie dalszych szczegółów w trakcie organizowanej przez wydawcę imprezy What’s Next de Focus, odbywającej się od 1 do 2 lutego.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej