Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2016, 08:30

autor: Adrian Werner

The Surge - obejrzyj zapis rozgrywki z RPG od współtwórców Lords of the Fallen

Do sieci trafił prawie dwunastominutowy zapis rozgrywki z The Surge, czyli RPG akcji od znanego z Lords of the Fallen studia Deck 13. Projekt czerpie wyraźne inspiracje z cyklu Dark Souls, ale dodaje swoje rozwiązania i klimaty science-fiction, tworząc w sumie obiecującą mieszankę.

Targi E3 2016 przeszły już do historii, ale do sieci wciąż trafiają zarejestrowane w ich trakcie nowe materiały. Głównie dotyczy to mniej znanych pozycji, gdyż zwiedzający imprezę redaktorzy najpierw skoncentrowali się na budzących największe emocje superprodukcjach. Jednym z takich bardziej niszowych tytułów, który właśnie otrzymał świeży zapis rozgrywki jest The Surge, czyli utrzymane w klimatach science-fiction RPG akcji, powstające w znanym studiu Deck 13. Przypomnijmy, że to właśnie ten zespół wykonał większość prac nad Lords of the Fallen, podczas gdy polskie CI Games głównie nadzorowało cały projekt i podejmowało decyzje o kierunku jego rozwoju.

THE SURGE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Deck 13
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Gatunek: RPG akcji
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Data premiery: 2017 r.

Materiał trwa prawie dwanaście minut i stanowi zapis prezentacji, jaką dla serwisu IGN zorganizowali autorzy gry. Większość filmiku zajmuje rozgrywka, a całość koncentruje się przede wszystkim na zademonstrowaniu systemu walki.

Pomimo osadzenia akcji gry w przyszłości, jej system potyczek skoncentruje się na walkach na krótkie dystanse za pomocą różnorodnych typów broni białej. Starcia mają być trudne i szybkie, a znacząco uatrakcyjni je mechanika pozwalająca graczom na atakowanie konkretnych części ciała wroga. Dzięki temu będziemy mogli skoncentrować się np. na miejscach o najsłabszym pancerzu lub też starannie odrąbać konkretną część mechaniczną (zapobiegając tym samym jej permanentnemu uszkodzeniu), którą potem zamontujemy na własnym egzoszkielecie. Co ciekawe, aż 95% obecnych w grze przedmiotów i surowców uzyskamy od pokonanych nieprzyjaciół.

The Surge - obejrzyj zapis rozgrywki z obiecującego RPG-a od twórców Lords of the Fallen - ilustracja #1

Ponadto autorzy nie kryją inspiracji cyklem Dark Souls. W The Surge każdy przeciwnik ma posiadać unikalny styl walki i gracz zmuszony zostanie do jego analizowania w celu wykrycia schematów zachowań oraz luk w obronie. Poza zwykłymi wrogami pojawią się także potężni bossowie, rozmiarami wielokrotnie przewyższający naszą postać.

Świat gry będzie dosyć ponury, ale nie otrzymamy postapokaliptycznej rzeczywistości. Zamiast tego tworząc wizję przyszłości autorzy wzięli współczesne trendy i postarali się przewidzieć, do czego mogą one doprowadzić, przy okazji zakładając pesymistyczny rozwój wydarzeń. Wcielimy się w nowo zatrudnionego pracownika wielkiej korporacji, który po otrzymaniu egzoszkieletu traci przytomność. Po przebudzeniu odkrywa, że został przetransportowany na gigantyczne złomowisko swojego pracodawcy, a jego współpracownicy przeobrazili się w żądne krwi bestie.

The Surge zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. The Surge – oficjalna strona gry