Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2009, 13:20

autor: Jiker

Team17 zapowiada Alien Breed Evolution

Firma Team17 ujawniła pierwsze szczegóły na temat współczesnej odsłony marki Alien Breed. Produkcja będzie wznowieniem kultowej już części pierwszej. Twórcy opisują remake, jako coś „naprawdę niezwykłego, nowoczesnego, a jednocześnie utrzymanego w konwencji retro”. Gra zostanie wydana pod tytułem Alien Breed Evolution.

Firma Team17 ujawniła pierwsze szczegóły na temat współczesnej odsłony marki Alien Breed. Produkcja będzie wznowieniem kultowej już części pierwszej. Twórcy opisują remake, jako coś „naprawdę niezwykłego, nowoczesnego, a jednocześnie utrzymanego w konwencji retro ”. Gra zostanie wydana pod tytułem Alien Breed Evolution.

Team17 zapowiada Alien Breed Evolution - ilustracja #1

Dzieło Team17 powstaje na bazie Unreal Engine 3. Z tego też powodu możemy oczekiwać, że pod względem oprawy będziemy mieć do czynienia z czymś naprawdę efektownym. Potwierdzają to częściowo pierwsze zrzuty ekranowe. Zamknięte lokacje są pełne szczegółów, a układ poszczególnych pomieszczeń zwiastuje wymagające i efektowne starcia. Razi jednak obecność tu i ówdzie tekstur o wyjątkowo niskiej jakości, choć być może powodem jest wczesna wersja, na podstawie której wykonano zdjęcia.

Z pozostałych informacji ujawnionych przez Team17 wynika, że w grze zawarty zostanie zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i sieciowa kooperacja. Wpłynie to z pewnością na wzrost zainteresowania strzelaniną. Dowiedzieliśmy się również, że Alien Breed Evolution wydane zostanie wyłącznie za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji. Informacja ta, wraz z faktem wykorzystywania przez grę Unreal Engine 3, wskazuje jednoznacznie, że wśród docelowych platform można umieścić co najwyżej pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Team17 zapowiada Alien Breed Evolution - ilustracja #2

Oryginalne Alien Breed to niezwykle prosta strzelanina z akcją prezentowaną znad głowy głównego bohatera. Przedzieramy się w niej przez bazę będącą niegdyś prężnie działającą placówką naukowo-badawczą. Po ataku Obcych nie zostało z niej jednak zbyt wiele. Wcielając się dzielnych pilotów statku kosmicznego PCC Miraculous, podejmujemy się zadania wybicia wszystkich wrogów, a następnie wysadzenia hangaru w powietrze.

Rozgrywka jest dynamiczna i wymagająca, szczególnie z uwagi na kończącą się amunicję i ciągle napływających przeciwników. Ich zabijanie równoznaczne jest z otrzymywaniem pieniędzy, za które możemy zakupić nowe, ulepszone strzelby i karabiny.

Producent zapowiada, że ujawnienie wszystkich pozostałych informacji na temat Alien Breed Evolution nastąpi jeszcze tego lata. Czekamy z niecierpliwością. Przypominamy jednocześnie, że pierwsze wskazówki sugerujące, że Team17 zajmie się produkcją wznowienia Alien Breed pojawiły się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku.

Team17 zapowiada Alien Breed Evolution - ilustracja #3
Team17 zapowiada Alien Breed Evolution - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.