Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alien Breed (1993) (PC)

Alien Breed (1993) PC

Gra Alien Breed została przygotowana w 1991 roku z myślą o użytkownikach komputerów z rodziny Commodore Amiga. Dopiero kilkanaście miesięcy później, firma Team 17 zdecydowała się opublikować konwersję na PC.

Akcji | strzelanki

PC Windows
Okładka Alien Breed (1993) (PC)

producent: Team17

wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia1993

Na początku XXII wieku ludzkość dokonuje olbrzymiego postępu w eksploracji przestrzeni kosmicznej. Wykonywane są regularne loty pomiędzy układami, a w miejscach gdzie warunki są ku temu najlepsze, zakładane są kolonie. Intensywna ekspansja niesie jednak ze sobą duże ryzyko, dlatego też militarna organizacja IPC decyduje się na nieustanne patrolowanie galaktyki, oferując bezpieczeństwo bezbronnym transportowcom oraz placówkom założonym na odległych planetach.

W takiej właśnie rzeczywistości rozpoczyna się akcja gry Alien Breed. Jest rok 2191. Piloci statku kosmicznego IPCC Miraculous wracając na Ziemię z sześciomiesięcznej służby, otrzymują rozkaz sprawdzenia sytuacji w placówce naukowo-badawczej ISRC4, która od dłuższego czasu nie daje znaku życia. Lądując w hangarze olbrzymiej stacji, Johnson i Stone nie podejrzewają, że po pustych korytarzach błąka się horda bezwzględnych Obcych. Ich eksterminacja spoczywa teraz na barkach dzielnych pilotów.

Gra Alien Breed została przygotowana w 1991 roku z myślą o użytkownikach komputerów z rodziny Commodore Amiga. Dopiero kilkanaście miesięcy później, firma Team 17 zdecydowała się opublikować konwersję na PC. Oczekiwanie opłaciło się, gdyż edycja na „blaszaki” jest w stosunku do pamiętnego pierwowzoru ładniejsza i bardziej rozbudowana. Autorzy zastosowali tu 256-kolorową paletę barw oraz dodali kilka nowych poziomów.

Celem zmagań jest przedarcie się przez kilkanaście ogromnych labiryntów, uruchomienie systemu autodestrukcji stacji i brawurowa ucieczka w kierunku hangaru, gdzie na nasz powrót oczekuje IPCC Miraculous. Chociaż odnalezienie drogi w plątaninie korytarzy jest już wystarczająco dużym wyzwaniem, autorzy postanowili dorzucić ogromną liczbę Obcych, których eksterminacja jest wręcz konieczna, jeśli marzymy o pomyślnym ukończeniu misji. W trakcie rozgrywki znajdziemy dodatkową amunicję do naszej pukawki, klucze do zamkniętych drzwi, a także pieniądze, które przydadzą się do zakupu broni w spotykanych od czasu do czasu terminalach. Te ostatnie wskażą nam także nowe cele oraz poinformują o aktualnej sytuacji na placu boju.

W Alien Breed akcję obserwujemy za pomocą widoku z lotu ptaka, podobnie jak w pamiętnym cyklu Gauntlet. Grafika i animacja stoją na najwyższym poziomie, podobnie zresztą jak i dźwięk z klimatycznym motywem muzycznym. Jeśli nie lubimy grać sami, do komputera można zaprosić kompana, który obejmie kontrolę nad drugim komandosem i tym samym ułatwi wykonanie zadania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alien Breed (1993)

12+