Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2011, 09:23

autor: Hed

Team Fortress 2 dostępny za darmo. Zmiana nie podoba się wszystkim fanom

Kreskówkowa strzelanka Team Fortress 2 jest dostępna za darmo dla wszystkich graczy. Firma Valve ogłosiła tę informację na oficjalnej stronie gry i opublikowała zestaw pytań oraz odpowiedzi, wyjaśniający wiele aspektów zmiany modelu finansowego. Produkcję o zmaganiach Pyro, Heavy i innych klas można ściągnąć bezpłatnie na Steamie.

Strzelanka Team Fortress 2 jest dostępna za darmo dla wszystkich graczy. Firma Valve ogłosiła tę informację na oficjalnej stronie gry i opublikowała zestaw pytań oraz odpowiedzi, wyjaśniający wiele aspektów zmiany modelu finansowego. Produkcję o zmaganiach Pyro, Heavy i innych klas można ściągnąć bezpłatnie na Steamie.

Każdy z graczy, który do tej pory nie kupił Team Fortress 2 może dodać grę do swojej biblioteki na Steamie za darmo. W ten sposób uzyska dostęp do podstawowego konta i możliwości bawienia się online z innymi osobami. Bezpłatni użytkownicy mogą korzystać z wszystkich klas i wielu broni, chociaż niektóre funkcje będą dla nich niedostępne.

Konta premium otrzymują dostęp do większego plecaka, lepszych przedmiotów, pełnej wersji narzędzia do tworzenia obiektów, handlu oraz możliwości dawania podarunków. Z tych atrakcji skorzystają osoby, które nabyły Team Fortress 2 przed zmianą modelu finansowego. Przejście na premium następuje wraz z zakupem dowolnego przedmiotu w grze.

Robin Walker, pracownik Valve i producent gry, powiedział w rozmowie z serwisem Develop, że pomysł zmiany modelu finansowego pojawił się dawno. Twórcy eksperymentują z nim od czasów wprowadzenia do Team Fortress 2 sklepu. Zdaniem Walkera, tego typu rozwiązanie wydaje się właściwym krokiem dla firmy traktującej gry jako usługę dla graczy.

Mimo ciepłych słów pod kątem modelu darmowego, Walker zaznacza, że taka polityka raczej nie zadziałałaby w przypadku innych projektów Valve. Nie powinniśmy więc spodziewać się bezpłatnych wersji Left 4 Dead, Portal 2, czy Half-Life. Niewiadomą pozostaje kolejny tytuł studia, DOTA 2, do którego model freemium pasowałby doskonale.

Przejście Team Fortress 2 na model darmowy nie jest zaskoczeniem. Niedawno w sieci pojawiły się plotki o tym, że Valve interesuje się takim typem gier. Ponadto, na Steama trafiło kilka bezpłatnych produkcji. Co ciekawe, wielu dotychczasowych fanów strzelanki jest niezadowolonych z decyzji Valve, bo ich zdaniem wpłynie ona negatywnie na społeczność.