Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

freemium - newsy i ciekawostki

Ile jest wart polski rynek gier w 2011 roku? 692 miliony złotych!
Ile jest wart polski rynek gier w 2011 roku? 692 miliony złotych!

Hed, 2 grudnia 2011, 10:36

692 miliony złotych to szacunkowa wartość polskiego rynku gier wideo w 2011 roku. Tak wynika z danych przygotowanych przez nasz serwis. Odnotowaliśmy wzrost w segmencie gier pudełkowych (wbrew tendencjom globalnym), ale największą dynamiką cechują się produkcje typu freemium, których rozwój jest błyskawiczny.

W co pograć za darmo - część 18 (Vindictus, Daggerfall, N, Fail-Deadly)
W co pograć za darmo - część 18 (Vindictus, Daggerfall, N, Fail-Deadly)

Hed, 21 listopada 2011, 12:11

W osiemnastym przeglądzie gier darmowych wracamy do dwóch klasycznych produkcji: platformówki N oraz gry RPG The Elder Scrolls: Daggerfall. Piszemy także o świetnym MMO Vindictus oraz zabawnej przeglądarkowej propozycji Fail-Deadly.

W co pograć za darmo - część 14 (Team Fortress 2, ArmA II i inne)

Hed, 29 czerwca 2011, 09:30

Darmowość wchodzi na dobre w krew wydawcom, którzy coraz częściej zapowiadają produkcje free-to-play. W kolejnym przeglądzie najciekawszych bezpłatnych gier zbieramy informacje na temat nadchodzących tytułów, a także opisujemy hity ostatnich tygodni: Team Fortress 2, Forsaken World, ArmA II i The Cat and the Coup.

Team Fortress 2 dostępny za darmo. Zmiana nie podoba się wszystkim fanom

Hed, 24 czerwca 2011, 09:23

Kreskówkowa strzelanka Team Fortress 2 jest dostępna za darmo dla wszystkich graczy. Firma Valve ogłosiła tę informację na oficjalnej stronie gry i opublikowała zestaw pytań oraz odpowiedzi, wyjaśniający wiele aspektów zmiany modelu finansowego. Produkcję o zmaganiach Pyro, Heavy i innych klas można ściągnąć bezpłatnie na Steamie.

Postapokaliptyczne MMO Fallen Earth będzie darmowe

Hed, 16 czerwca 2011, 09:28

Post-apokaliptyczna gra MMO Fallen Earth wkrótce nie będzie wymagała opłacania comiesięcznego abonamentu. Produkcja zmieni model finansowy na tak zwany „freemium” pod skrzydłami swojego nowego właściciela – GamersFirst. Wkrótce gracze będą mogli grać w dzieło Icarus Studios za darmo, chociaż pewne funkcje i atrakcje pozostaną płatne.

W co pograć za darmo - część 13 (BF Play4Free, Spiral Knights, WoT i inne)

Hed, 23 maja 2011, 11:30

W ostatnich tygodniach obrodziło w wiele darmowych produkcji, z których część prezentuje się naprawdę ciekawie. Ruszyły takie tytuły jak Battlefield Play4Free, World of Tanks, czy chociażby Mythos. Nie zabrakło też prawdziwej ciekawostki, czyli zaskakująco wciągającej platformówki sieciowej od SEGI – Spiral Knights. Zapraszamy do lektury kolejnego przeglądu!

Otwarta beta APB: Reloaded wystartuje już za kilkanaście dni

Hed, 4 maja 2011, 08:13

Znamy datę startu otwartej bety APB: Reloaded, czyli darmowej wersji gry studia Realtime Worlds, nad którą pracuje firma K2 Network. Do wirtualnego miasta wrócimy dokładnie za dwa tygodnie, aby jeszcze raz wcielić się w stróżów prawa oraz przestępców i sprawdzić, czy chłodno przyjęta produkcja została podrasowana w należytym stopniu.