Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2009, 09:59

autor: Jiker

Sprzedaż Wii MotionPlus w USA i inne dane na temat kondycji rynku

Amerykańska grupa NPD podzieliła się czerwcowymi wynikami sprzedaży gier i konsol w Stanach Zjednoczonych. Wśród danych raportu zawarta została również liczba nabytych egzemplarzy urządzenia Wii MotionPlus, zwiększającego dokładność kontrolera Wiimote. Przypominamy, że trafiło ono do sklepów w USA 8 czerwca.

Amerykańska grupa NPD podzieliła się czerwcowymi wynikami sprzedaży gier i konsol w Stanach Zjednoczonych. Wśród danych raportu zawarta została również liczba nabytych egzemplarzy urządzenia Wii MotionPlus, zwiększającego dokładność kontrolera Wiimote. Przypominamy, że trafiło ono do sklepów w USA 8 czerwca.

Sprzedaż Wii MotionPlus w USA i inne dane na temat kondycji rynku - ilustracja #1

Indywidualnie MotionPlus zostało zakupione przez 169 tysięcy osób. Należy do tego dołożyć kolejnych 272 tysięcy egzemplarzy, które rozeszły się w ramach zestawu z grą Tiger Woods PGA Tour 10. W sumie więc Amerykanie są posiadaczami już ponad 441 tysięcy sztuk MotionPlus, co wydaje się być osiągnięciem ze wszech miar udanym (stan na 31 czerwca). Możemy oczekiwać, że liczba ta wzrośnie znacznie 26 lipca, kiedy to do sklepów powędruje Wii Sports Resort – kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry w historii. Podobna sytuacja miała miejsce w Japonii, gdzie spośród 650 tysięcy sprzedanych w ciągu tygodnia egzemplarzy MotionPlus, aż 360 tysięcy wchodziło w skład nowego zestawu gier sportowych. Europejskie wyniki osiągnięte przez przystawkę ciągle nie są znane.

Raport NPD obfituje jednak również w inne dane. Mianowicie, w czerwcu Amerykanie zakupili blisko 362 tysiące egzemplarzy Nintendo Wii oraz ponad 766 tysięcy sztuk Nintendo DS. Najlepiej sprzedającą się grą na platformy Nintendo w poprzednim miesiącu był z kolei zestaw EA Sports Active, stanowiący odpowiedź Electronic Arts na rewolucyjne Wii Fit. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zdecydowali się na zakup 289 tysięcy egzemplarzy produkcji.

W przypadku konsoli Xbox 360 odnotowany został nieznaczny wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Amerykanie zakupili tym razem prawie 241 tysięcy sztuk konsoli koncernu Microsoft. Najlepiej sprzedającymi się grami na 360-tkę były z kolei Prototype (420 tysięcy egzemplarzy) oraz UFC 2009: Undisputed (338 tysięcy egzemplarzy). Na trzecim miejscu uplasowało się świetne niemal pod każdym względem Fight Night Round 4. Najlepsza gra bokserska skusiła 260 tysięcy posiadaczy Xboksa 360.

Gorzej poradziły sobie platformy japońskiego koncernu Sony. Najnowszą z nich, czyli PlayStation 3, nabyło tylko 165 tysięcy osób. Kolejne miejsca przypadły PSP z 164 tysiącami kupców oraz PlayStation 2. Konsola poprzedniej generacji ciągle trzyma się nieźle – w czerwcu zakupiło ją aż 153 tysiące graczy. Amerykańskim posiadaczom PS3 w zeszłym miesiącu najlepiej do gustu przypadły Fight Night Round 4 (210 tysięcy egzemplarzy) oraz inFamous (192 tysiące egzemplarzy). Warto w tym momencie zauważyć, że dzieło ekipy Sucker Punch zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych jeszcze w maju.

gry