Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 stycznia 2009, 11:50

Sony może zakończyć rok z deficytem finansowym

Japoński dziennik biznesowy Nikkei dołączył do grupy analityków prorokujących duże straty korporacji Sony w bieżącym roku fiskalnym. Według finansistów z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wiele wskazuje na to, że producent Playstation od początku kwietnia 2008 roku do 31 marca 2009 roku straci ponad miliard dolarów.

Japoński dziennik biznesowy Nikkei dołączył do grupy analityków prorokujących duże straty korporacji Sony w bieżącym roku fiskalnym. Według finansistów z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wiele wskazuje na to, że producent Playstation od początku kwietnia 2008 roku do 31 marca 2009 roku straci ponad miliard dolarów. W cytowanym przez Reutersa raporcie, straty Sony zostały oszacowane dokładnie na poziomie 1,1 miliarda dolarów. Jeśli okażą się one prawdą to będzie to pierwszy od 14 lat deficyt w roku fiskalnym firmy i drugi w historii jej pięćdziesięcioletniej działalności. Jak dodają analitycy ta potencjalnie duża strata może się nawet podwoić, jeśli Sony nie osiągnie do 31 marca 2009 roku założonych przez siebie przychodów.

Jak podsumowuje Gamespot, raport Nikkei nie jest niczym nowym. Sony, deklarując wcześniej masowe zwolnienia, w praktyce przyznało się do nienajlepszych wyników finansowych w roku fiskalnym 2008/2009. Serwis, powołując się także na londyński The Times, twierdzi, że „czystki” nie ominą także wyższych stanowisk w firmie. Szczegóły dotyczące konkretnych działów nie są jednak jeszcze znane. Na potwierdzenie raportu Nikkei też przyjdzie nam poczekać, co najmniej, trzy miesiące.

Sony może zakończyć rok z deficytem finansowym - ilustracja #1

Portret pamięciowy oskarżonego?