Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2011, 13:25

autor: Hed

Sonic Colors, Iron Man 2, Vanquish i Shogun 2 zagwarantowały dobre wyniki dla SEGI

Firma SEGA pochwaliła się dobrymi wynikami w minionym roku finansowym, który zakończył się 31 marca. Wydawca znacznie zwiększył zyski, a także sprzedał wiele gier. Największą popularnością cieszyły się takie produkcje jak Sonic Colors, Iron Man 2, Vanquish oraz Total War: Shogun 2.

Firma SEGA pochwaliła się dobrymi wynikami w minionym roku finansowy, który zakończył się 31 marca. Wydawca znacznie zwiększył zyski, a także sprzedał wiele gier. Największą popularnością cieszyły się takie produkcje jak Sonic Colors, Iron Man 2, Vanquish oraz Shogun 2.

Jedna z nowszych gier o niebieskim jeżu została sprzedana w nakładzie 2.1 miliona egzemplarzy. To zasłużony sukces, bo Sonic Colors wydaje się dobrą odsłoną serii.

Iron Man 2 to zupełnie inna sprawa – gra okazała się co najwyżej średnia. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu wyniku 1.5 miliona sprzedanych kopii. Najprawdopodobniej zadziałała tu siła marki i powiązanie premiery z debiutem filmu pod tym samym tytułem.

W odróżnieniu od kiepskiego Iron Mana 2 kolejne hity sprzedaży SEGI trzymają wysoki poziom. Pierwszym z nich jest Vanquish (830 tysięcy), czyli dzieło Platinum Games i producenta Shinji Mikami. Total War: SHOGUN 2 trafił do 600 tysięcy graczy. W tym ostatnim przypadku trzeba pamiętać, że gra została wydana pod koniec roku finansowego (15 marca).

Sonic Colors, Iron Man 2, Vanquish i Shogun 2 zagwarantowały dobre wyniki dla SEGI - ilustracja #1

Producent i wydawca sprzedał ogólnie 18.7 miliona egzemplarzy gier, z czego najwięcej rozeszło się w Europie (8.2 miliona), Ameryce Północnej (7.8 miliona) i Japonii (2.6 miliona). W przyszłym roku SEGA chce sprzedać aż 23.2 miliona pudełek ze swoim logiem. Tak wysoki wynik mają zapewnić między innymi Mario i Sonic, którzy wybiorą się na londyńską olimpiadę.

Dzięki dobrej sprzedaży gier firma zwiększyła obroty o 3.1% do 4.9 miliarda dolarów i osiągnęła zyski wyższe aż o 104.8% (515.5 miliona dolarów).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.