Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2011, 13:53

autor: Olek

Dokąd zabiorą graczy twórcy Modern Warfare 3? Oficjalne teasery!

Plotek o tegorocznej odsłonie serii Call of Duty ciąg dalszy. Serwis Kotaku opublikował sporą porcję przecieków o szczegółach wspólnego dzieła studiów Infinity Ward, Sledgehammer Games i Raven Software. Pierwsze teasery Call of Duty: Modern Warfare 3 wydają się potwierdzać przynajmniej część tych informacji.

Plotek o tegorocznej odsłonie serii Call of Duty ciąg dalszy. Serwis Kotaku opublikował sporą porcję przecieków o szczegółach wspólnego dzieła studiów Infinity Ward, Sledgehammer Games i Raven Software. Pierwsze teasery Call of Duty: Modern Warfare 3 wydają się potwierdzać przynajmniej część tych informacji.

Według anonimowych źródeł, nadchodząca gra, której premiery należy spodziewać się na początku listopada, „zmieni obraz serii Call of Duty”. Przede wszystkim pojawią się nowe opcje rozgrywki, a wątki głównych postaci zostaną ostatecznie uporządkowane.

Dokąd zabiorą graczy twórcy Modern Warfare 3? Oficjalne teasery! - ilustracja #1

Fabuła Modern Warfare 3, której szczegółów celowo nie zdradzamy, by nie psuć Wam zabawy, będzie kontynuacją wydarzeń przedstawionych w poprzedniej części cyklu. W kampanii solowej, złożonej z ok. 15 misji, gracze przemierzą wiele zakątków globu. Ujawnione dotąd lokacje to m.in.: Dharmasala (Indie), Nowy Jork (USA), Londyn (Wielka Brytania), Mogadiszu (Somalia), Hamburg (Niemcy), Paryż (Francja), Praga (Czechy), Berlin (Niemcy), Waszyngton (USA) i Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Niektóre misje mają przy tym rozgrywać się w specyficznych miejscach, takich jak: moskiewski Kreml, zamek w czeskich górach czy pokład samolotu transportującego prezydenta Rosji. Gracze będą mieli okazję skorzystać z różnych pojazdów, w tym czołgu, helikoptera i samolotu AC-130. W grze przyjdzie się wcielić m.in. w agenta Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej (FOS) oraz żołnierza oddziału SAS. Obok doskonale znanych fanom serii postaci pojawią się nowi bohaterowie, w tym dwóch członków jednostki Delta Force o pseudonimach „Frost” i „Sandman”. Nagrodą za ukończenie kampanii solowej będzie dodatkowa misja, która najprawdopodobniej rozgrywać się będzie w płonącym Waszyngtonie.

Rzecz jasna twórcy Modern Warfare 3 nie zapominają też o miłośnikach starć w trybie multiplayer. Tym razem lista map do sieciowych pojedynków ma być wyjątkowo długa. Pojawią się także nowe opcje rozgrywki w trybie Spec Ops - „Survival” i „Mission”.

Co ciekawe, w odpowiedzi na ujawnione przez serwis Kotaku informacje o grze Robert Bowling z Infinity Ward na swoim twitterowym profilu przyznał, że choć nie wszystkie, to część opublikowanych doniesień na temat Modern Warfare 3 jest prawdziwa. Kilka godzin później twórcy zdecydowali się udostępnić w serwisie YouTube cztery krótkie teasery produkcji. Skąpe w formie i treści reklamówki potwierdzają tytuł najnowszej odsłony serii Call of Duty, a także lokacje w Nowym Jorku, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.