Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2009, 09:00

autor: Jiker

Singularity opóźnione z powodu Modern Warfare 2

Koncern Activision poinformował za pośrednictwem kilku zachodnich serwisów internetowych o grach, że premiera strzelaniny Singularity została przesunięta z tegorocznej jesieni na marzec 2010 roku.

Koncern Activision poinformował za pośrednictwem kilku zachodnich serwisów internetowych o grach, że premiera strzelaniny Singularity została przesunięta z tegorocznej jesieni na marzec 2010 roku.

Głównym powodem decyzji o zmianie terminu debiutu dzieła studia Raven Software jest silne zainteresowanie inną strzelaniną FPP Activision - mianowicie, Modern Warfare 2 od Infinity Ward - która zostanie wydana 10 listopada w wersjach na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii.

Singularity opóźnione z powodu Modern Warfare 2 - ilustracja #1

Mimo że produkcje są tak naprawdę tytułami różnymi – Singularity jest zdecydowanie bardziej futurystyczne (w walce wspierać nas będzie m.in. Time Manipulation Device, czyli urządzenie służącego do manipulacji czasem) – to jeden z największych wydawców zadecydował, że wydanie ich w tym samym okresie mogłoby zaszkodzić w obu przypadkach. Oczywiście z większym naciskiem położonym na Singularity, czyli tytuł niemający zaplecza w postaci bazy odbiorców zdających sobie sprawę z wysokiej jakości produkcji.

Koncern Activision jest pewny, że decyzja ta ułatwi Singularity – zupełnie nowej marce – zdobycie większej liczby klientów. Przesunięcie daty premiery produkcji Raven Software oczyści także drogę do zdominowania świątecznego okresu przez Modern Warfare 2. Trzeba przyznać, że jest to prawidłowy tok rozumowania. Ucierpią tu jednak osoby, które od dłuższego czasu ostrzą sobie zęby na Singularity.

Singularity zapowiada się na bardzo ciekawą produkcję. Akcja tego FPS-a będzie miała miejsce jednocześnie w połowie XX wieku oraz w naszych czasach na tajemniczej postsowieckiej wyspie. Rozgrywka oparta zostanie na podróżach w czasie, a główną bronią będzie TMD, czyli Time Manipulation Device. Umożliwi nam ona manipulację czasem i postarzanie przeciwników.

Dzieło Raven Software zostanie wydane na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Twórcy kilkukrotnie zapewniali nas w przeszłości, że poszczególne wersje nie będą się od siebie jakoś szczególnie różnić – dotyczy to przede wszystkim mechaniki rozgrywki i oprawy graficznej. Zanim produkcja trafi do sprzedaży, uzyskamy możliwość przetestowania wersji demonstracyjnej. Zostanie ona wydana na wszystkie trzy platformy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Singularity

Singularity