Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2011, 10:20

autor: Sarge

Shogun 2: Total War debiutuje na polskim rynku

Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na rynku zadebiutowała wreszcie strategia Shogun 2: Total War. Z uwagi na równoczesną premierę na całym świecie, grę znajdziecie od dzisiaj także w polskich sklepach.

Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na rynku zadebiutowała wreszcie strategia Shogun 2: Total War. Z uwagi na równoczesną premierę na całym świecie, grę znajdziecie od dzisiaj także w polskich sklepach.

Shogun 2: Total War debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

Tytuł wchodzący w skład znanej serii od studia Creative Assembly po raz drugi w historii cyklu pozwala nam przenieść się do XVI-wiecznej Japonii. Grę dystrybuuje u naszym kraju firma CD Projekt, która zdecydowała się na jej kinową polonizację (napisy).

Shogun 2: Total War zamówicie m.in. w Sklepie GRY-OnLine (za kwotę 109.90 złotych). Możecie zaopatrzyć się również w jej Edycję Specjalną (149.90 złotych) lub Kolekcjonerską (209.90 złotych – chwilowo niedostępna). Więcej na ich temat przeczytacie w tej wiadomości.

Deweloper w zeszłym miesiącu na platformie Steam umieścił demo Shogun 2: Total War. Jest ono dostępne w polskiej wersji, więc oprócz zmian poczynionych w samej rozgrywce możecie również ocenić jakość lokalizacji. Próbka oferuje możliwość zapoznania się z nową mapą kampanii oraz rozegrania pojedynczej bitwy.

Shogun 2: Total War debiutuje na polskim rynku - ilustracja #2

Shogun 2: Total War jest już siódmą odsłoną popularnego cyklu gier strategicznych (nie licząc szeregu wydanych dodatków), stanowiącą bezpośrednią kontynuację wydanego w 2000 roku pierwowzoru. Autorzy przed premierą obiecywali bardziej przystępną i przemyślaną rozgrywkę, co miało też przełożyć się na mniejszą skalę bitew. Zamiast tego pojawili się bohaterowie – specjalne jednostki o wyjątkowych umiejętnościach, pełniące ważną rolę w armii. Spodziewać mieliśmy się również interesującej fabuły oraz usprawnionej Sztucznej Inteligencji, dzięki czemu potyczki w kampanii powinny być jeszcze ciekawsze.