Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2010, 11:26

SEGA zapowiada edycje specjalne Shogun 2: Total War

Firma SEGA, wydawca gry strategicznej Shogun 2: Total War, ujawniła, że najnowsza produkcja studia Creative Assembly zostanie wydana na rynku europejskim w trzech wersjach. Oprócz standardowej, w skład której wejdzie rzecz jasna sama gra, w ofercie sklepów pojawią się dwie edycje specjalne.

Firma SEGA, wydawca gry strategicznej Shogun 2: Total War, ujawniła, że najnowsza produkcja studia Creative Assembly zostanie wydana na rynku europejskim w trzech wersjach. Oprócz standardowej, w skład której wejdzie rzecz jasna sama gra, w ofercie sklepów pojawią się dwie edycje specjalne.

SEGA zapowiada edycje specjalne Shogun 2: Total War - ilustracja #1

Pierwsza z nich – Limited Edition – zaoferuje nabywcom dostęp do dodatkowej zawartości. Znajdzie się wśród nich nowa grywalna frakcja (klan Hattori), możliwość wzięcia udziału w XVI-wiecznej bitwie pod Nagashino (nieudanej próbie oblężenia zamku Nagashino przez Katsuyoriego Takeda, ukazanej m.in. w filmie Akiry Kurosawy Kagemusha), zestaw ekskluzywnego opancerzenia (dla awatara, który reprezentować będzie gracza podczas starć sieciowych), a także startowy pakiet punktów doświadczenia do wykorzystania w rozgrywce multiplayer.

Zdecydowanie najbogatszą propozycją dla fanów Shogun 2: Total War będzie jednak Edycja Kolekcjonerska. W jej skład wejdzie bogato ilustrowany album z grafikami, efektowna figurka Shingena Takeda, a także dodatkowa zawartość oferowana również w Edycji Limitowanej. Całość zostanie zamknięta w efektownie prezentującej się replice szkatułki wykonanej z bambusa. Co ciekawe, Edycja Kolekcjonerska będzie sprzedawana wyłącznie na terytorium Europy. Nie powinno to dziwić, gdyż to właśnie na naszym kontynencie seria Total War ma największą liczbę fanów.

SEGA zapowiada edycje specjalne Shogun 2: Total War - ilustracja #2

Shogun 2: Total War zostanie wydany w marcu 2011 roku. W Stanach Zjednoczonych do debiutu dojdzie 15 marca. Wszystko wskazuje na to, że Europejczycy otrzymają swoje wersje gry trzy dni później (choć termin ten ciągle czeka na oficjalne potwierdzenie). W Polsce dystrybutorem gry będzie zapewne CD Projekt, który wydaje u nas serię Total War już od wielu lat. W chwili obecnej nie znamy planów lokalizacyjnych firmy, choć możemy założyć, że produkcja trafi do sklepów w pełnej polskiej wersji językowej (podobnie jak chociażby Napoleon: Total War).

Shogun 2: Total War zaskoczy nas nie tylko zakrojonymi na szeroką skalę bitwami (w tym morskimi) oraz wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną, ale również usprawnioną mapą strategiczną i rozbudowaną opcją multiplayer. Ponadto twórcy ciągle pracują nad udoskonaleniem funkcjonowania sztucznej inteligencji. Przypominamy, że w akcja gry osadzona zostanie w szesnastowiecznej Japonii, w czasach, gdy kraj podzielił się na wiele zwaśnionych frakcji. Wcielimy się w niej w jednego z dziewięciu Daimyo – przywódcę klanu, który rości sobie pretensje do władania całym krajem, jako nowy Szogun.