Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 13:55

Sekiro - sprzedaż cyfrowa pobiła wynik Dark Souls 3

Dzięki raportowi grupy SuperData poznaliśmy wyniki sprzedaży Sekiro: Shadows Die Twice w dystrybucji cyfrowej. Ze sprawozdania wynika również, że słabnie pozycja Apex Legends, a Fortnite powoli wyhamowuje ze swoją ekspansją.

Debiut Sekiro: Shadows Die Twice okazał się bardzo udany. - Sekiro - sprzedaż cyfrowa pobiła wynik Dark Souls 3 - wiadomość - 2019-04-24
Debiut Sekiro: Shadows Die Twice okazał się bardzo udany.

Grupa analityczna SuperData udostępniła raport z wynikami dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier za marzec tego roku. Ta kategoria, obejmująca nie tylko sprzedaż samych produkcji, ale również mikropłatności oraz abonamenty, przyniosła 8,7 mld dolarów, czyli o 3% mniej niż w trzecim miesiącu 2018 r.

W sprzedaży pełnych wersji gier pecetowych zanotowano 23-procentowy spadek. Przychody z produkcji mobilnych zmalały o 2%, ale wciąż stanowiły 56% ze wspomnianych 8,7 mld dolarów. Tylko tytuły konsolowe zanotowały wzrost – o 10%.

Fortnite poradziło sobie o 7% lepiej niż w marcu ubiegłego roku, ale analitycy uważają, że okres szalonych wzrostów tej pozycji jest już za nami. Bardzo dobry debiut zaliczyło Sekiro: Shadows Die Twice, którego cyfrowe wersje znalazły w marcu 1,4 mln nabywców. Dla porównania, wynik Dark Souls III w pierwszym miesiącu wyniósł 1,2 mln.

Warto zauważyć także lekki spadek znaczenia Apex Legends, zarówno na PC, jak i konsolach, co współgra z niedawnymi doniesieniami o malejącym zainteresowaniu streamerów tą grą. Inną ciekawostką jest rewelacyjny debiut Perfect World Mobile, czyli konwersji na smartfony i tablety klasycznego pecetowego MMORPG. Na razie produkcja dostępna jest tylko w Azji, co nie przeszkodziło jej od razu wskoczyć na pierwsze miejsce produkcji mobilnych przynoszących największe przychody.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

Dungeon Fighter Online

2.

League of Legends

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

Fortnite

6.

World of Tanks

7.

Sekiro: Shadows Die Twice

8.

Dota 2

9.

Apex Legends

10.

World of Warcraft

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Tom Clancy's The Division 2

2.

FIFA 19

3.

Fortnite

4.

Sekiro: Shadows Die Twice

5.

NBA 2K19

6.

Apex Legends

7.

Devil May Cry 5

8.

Call of Duty: Black Ops IIII

9.

Grand Theft Auto V

10.

Super Smash Bros. Ultimate

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Perfect World Mobile

2.

Honour of Kings/Arena of Valor

3.

Candy Crush Saga

4.

Pokemon GO

5.

Clash of Clans

6.

Fate/Grand Order

7.

Fantasy Westward Journey

8.

Homescapes

9.

Mafia City

10.

Monster Strike

  1. SuperData – strona oficjalna