Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 14:00

Naprawa Anthem priorytetem BioWare, nowa zawartość idzie w odstawkę

Stan techniczny Anthem nadal pozostawia wiele do życzenia. Naprawa błędów zajmuje BioWare więcej czasu, niż pierwotnie zakładano. Dlatego też deweloper zdecydował się opóźnić premierę nowej zawartości.

Naprawa błędów opóźnia rozwój Anthem. - Naprawa Anthem priorytetem BioWare, nowa zawartość idzie w odstawkę - wiadomość - 2019-04-24
Naprawa błędów opóźnia rozwój Anthem.

Premiera Anthem nie należała do najbardziej udanych. Produkcja na premierę zawierała liczne błędy, które uprzykrzały graczom rozgrywkę. BioWare natychmiast rozpoczęło ich naprawę. Ogrom pracy sprawił, że zapowiadana nowa zawartość, która miała zostać dodana do produkcji w kwietniu, musi zostać opóźniona.

O fakcie tym BioWare poinformowało za pośrednictwem Reddita. W notce poświęconej aktualizacji oznaczonej numerem 1.1.0 kanadyjskie studio przyznało się, że mimo licznych poprawek gra nadal wymaga wiele pracy.

Dużo się nauczyliśmy od ukazania się gry. Słyszeliśmy wiele opinii od Was wszystkich i pracowaliśmy pilnie nad poprawą jak największej liczby elementów w krótkim okresie.

Naprawiliśmy wiele błędów i wprowadziliśmy zmiany, które według nas zaczynają wskazywać nam właściwy kierunek na przyszłość. Mając to na uwadze, wiemy, że Anthem czeka jeszcze długa droga do punktu, w którym będzie on dla nas wszystkich tym, czego oczekujemy.

W związku z tym naprawa błędów stała się priorytetem, a nowa zawartość zostanie opóźniona. Wraz z aktualizacją pojawiła się jedynie nowa Twierdza - The Sunken Cell. Spośród zapowiadanych rzeczy w kwietniowej łatce ostatecznie nie znalazły się natomiast:

  • Mastery System
  • Gildie
  • Tygodniowe wyzwanie Twierdzy
  • Legendarne misje – faza 2
  • Tablice wyników
  • Część wydarzeń w trybie gry swobodnej

Opóźnieniu uległ także Kataklizm, który miał rozwinąć wątek fabularny o wydarzenia dziejące się po znanym obecnie zakończeniu Anthem oraz dodać nowe wyzwania i wyposażenie.

Warto przypomnieć, że Anthem to skupiająca się na rozgrywce sieciowej gra akcji, która zadebiutowała 22 lutego 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jest to istotna zmiana w historii BioWare, które do tej pory nastawione było na gry RPG. Produkcja zebrała przeciętne opinie – nasz recenzent przyznał jej 6.5 punktu. W serwisie Metacritic pecetowa wersja posiada natomiast średnią ocen na poziomie 58%.