Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2009, 09:20

Saints Row 2 na PC zadebiutuje w Polsce dopiero 30 stycznia

Gangsterskie życie spod znaku Saints Row 2 intryguje z pewnością całkiem sporą liczbę pecetowych graczy rozczarowanych tym, co zaoferowało im Rockstar Games w swoim Grand Theft Auto IV. Rozpoczną je jednak w późniejszym, niż dotąd sądziliśmy, terminie. Z informacji opublikowanych przez polskiego dystrybutora gry, firmę CD Projekt, wynika, że do polskiego debiutu gry dojdzie dopiero 30 stycznia.

Gangsterskie życie spod znaku Saints Row 2 intryguje z pewnością całkiem sporą liczbę pecetowych graczy rozczarowanych tym, co zaoferowało im Rockstar Games w swoim Grand Theft Auto IV. Rozpoczną je jednak w późniejszym, niż dotąd sądziliśmy, terminie. Z informacji opublikowanych przez polskiego dystrybutora gry, firmę CD Projekt, wynika, że do europejskiego, a tym samym polskiego debiutu gry dojdzie dopiero 30 stycznia.

Saints Row 2 na PC zadebiutuje w Polsce dopiero 30 stycznia - ilustracja #1

Pierwotnie gra na naszym rynku miała się ukazać 16 stycznia, jednakże z powodu decyzji dewelopera termin ten był niemożliwy do utrzymania. Co ciekawe, europejskie opóźnienie nie wpłynęło w żaden negatywny sposób na światową, amerykańską premierę Saints Row 2. Ta odbyła się dzisiaj, dzięki czemu Amerykanie mogą już zagrywać się w dzieło Volition Inc bez opamiętania.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że dosłownie na dniach ruszy oficjalna, polska strona internetowa poświęcona Saints Row 2. Premierę serwisu poprzedzi publikacja utworu Bang Bang, którego na potrzeby gry nagrał polski raper Tede. Gra ukaże się u nas w polskiej wersji językowej w cenie 99,90 złotych.

Graczy pecetowych zainteresowanych zakupem Saints Row 2 chcielibyśmy odesłać do jednej z naszych poprzednich wiadomości poświęconych grze. Opisaliśmy w niej minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe produkcji, dzięki czemu każdy z Was będzie mógł określić, czy jest w stanie je spełnić oraz uruchomić grę w znośnej jakości i prędkości.

Ponadto polecamy Wam zapoznanie się z materiałami poświęconymi grze, które zebraliśmy na łamach naszej Encyklopedii. Szczególnie gorąco zachęcamy do zapoznania się z jednym z odcinków serii Gramy!, w którym Lordareon oraz Del prezentują kilka z najbardziej zakręconych akcji, jakie możemy wykonać w dziele Volition (na podstawie konsolowych edycji, których debiut nastąpił w połowie października 2008 roku).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej