Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2008, 12:21

autor: Dorota "vampire" Drużko

Przyczyny opóźnienia premiery Saints Row 2 na PC

Jak pamiętamy, pierwotnie pecetowa wersja gangsterskiej gry akcji, Saints Row 2, miała trafić do sklepów w tym samym czasie co jej konsolowe odpowiedniki. Tymczasem w dniu światowej premiery, czyli 14 października, okazało się, że póki co jedynie posiadacze Xboxów 360 i PS3 będą mogli przemierzać ulice miasta Stilwater.

Jak pamiętamy, pierwotnie pecetowa wersja gangsterskiej gry akcji, Saints Row 2, miała trafić do sklepów w tym samym czasie co jej konsolowe odpowiedniki. Tymczasem w dniu światowej premiery, czyli 14 października, okazało się, że póki co jedynie posiadacze Xboxów 360 i PS3 będą mogli przemierzać ulice miasta Stilwater. Na temat tego, kiedy taką samą możliwość otrzymają komputerowi gracze aż do przedwczoraj nie mieliśmy żadnych informacji. Niestety okazało się, że przyjdzie im poczekać aż do przyszłego roku. Dokładniejszą datę światowej premiery podał moderator kryjący się pod pseudonimem V-Singular, na oficjalnym forum Saints Row 2. Gra powinna zostać wydana 5 stycznia 2009, co zresztą potwierdził jej wydawca, firma THQ, serwisowi IGN. W swoim poście V-Singular wyjaśnił również przyczyny opóźnienia debiutu.

Przyczyny opóźnienia premiery Saints Row 2 na PC - ilustracja #1

Oczywiście twórcy chcieli aby ich dzieło prezentowało się jak najlepiej na wszystkich platformach, niestety okazało się, że dopracowanie pecetowego portu będzie wymagało więcej czasu niż wcześniej przewidywali. Jak to ujął moderator - nie wystarczy jedynie skopiować konsolowy kod programu i wysłać go do tłoczni. W dodatku z pewnością pracy nie przyspiesza konieczność dostosowania systemu sterowania do klawiatury i myszy, bo chociaż gra za pomocą pada z Xboxa 360 będzie jak najbardziej możliwa, wielu użytkowników wybierze jednak typowo komputerowe kontrolery. Oczywiście na blaszakach będziemy mogli dostosować też więcej opcji, a w szczególności tych związanych z jakością oprawy audio-wizulanej (rozdzielczość ekranu, poziom detali, anti-aliasing itd.). V-Singular zapewnił, że użytkownicy PC nie zostaną pozbawieni żadnej zawartości, która dostępna jest obecnie na Xboxach 360 i PS3. Dodał też, że opracowaniem konsolowego Saints Row 2 zajęła się ekipa Volition, natomiast przygotowanie wersji na PC powierzone zostało zewnętrznemu deweloperowi, który jednak wciąż może liczyć na wsparcie autorów pierwowzoru. Ponadto testy gry i tak odbywają się w siedzibie Volition.

Przyczyny opóźnienia premiery Saints Row 2 na PC - ilustracja #2

Z pewnością warto na Saints Row 2 poczekać, gdyż jak na razie tytuł zbiera całkiem dobre noty - średnia ocen edycji z Xboxa 360 to, według danych, które zebrał serwis GameRankings 83,4%, natomiast w przypadku PS3 wynik jest nawet nieco wyższy - 84,1%. W Polsce obydwie te wersje można nabyć już od 23 października za 159,90 zł, w dodatku dzięki firmie CD-Projekt zostały one zlokalizowane w sposób kinowy (tylko napisy). Oczywiście komputerowi gracze również otrzymają spolonizowaną produkcję, a jej cena wyniesie 99,90 zł.