Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 12:02

autor: Jiker

Kiedy ukaże się pecetowe Saints Row 2?

Australijski serwis AusGamers w rozmowie z Owenem O’Brienem, starszym producentem w należącym do Electronic Arts studiu Digital Illusions, dowiedział się, że nadchodzące Mirror’s Edge będzie dopiero początkiem większej, trzyczęściowej historii.

Saints Row 2, kontynuacja udanego klona GTA, ukazała się wczoraj i od chwili publikacji pierwszego testu zbiera bardzo wysokie noty (średnia według GameRankings to 84%). Dotyczy to jednakże tylko wersji konsolowych, powstałych na Xboxa 360 i PlayStation 3, ponieważ póki co tylko one zadebiutowały w amerykańskich sklepach (Europa dostanie SR2 17 października). Kiedy dojdzie do premiery edycji pecetowej?

Kiedy ukaże się pecetowe Saints Row 2? - ilustracja #1

Okazuje się, że nie wie tego do końca nawet wydawca Saints Row 2, koncern THQ. W rozmowie z redakcją serwisu Shacknews przedstawiciele firmy stwierdzili, że dokładny termin nie został jeszcze ustalony. „Nie wydaliśmy oficjalnego oświadczenia w sprawie daty premiery pecetowej wersji gry, oprócz informacji, że nie dojdzie do niej w dniu debiutu edycji konsolowych ”. Przypominamy, że Saints Row 2 w wersji PC został oficjalnie zapowiedziany dopiero w czerwcu bieżącego roku.

Sytuacja nabiera rumieńców w świetle nadciągającego debiutu pecetowej wersji GTA IV (świat – 18 listopada, Europa – 21 listopada). Rozsądnym wyjściem z punktu widzenia THQ byłoby wydanie SR2 przed premierą przygód Nico Bellica. Dokonanie tego w tym samym momencie lub, co gorsza, już po niej, może bowiem wpłynąć na brak zainteresowania ze strony graczy. Nie wiemy dokładnie z czego wynika brak oficjalnej daty premiery pecetowego SR2, lecz jeśli ma to coś wspólnego z trudnościami w dewelopingu, to ludziom z Volition i THQ może być bardzo trudno uporać się z nimi przed rozpoczęciem sprzedaży GTA IV.

W naszym kraju kontynuacja Saints Row pojawi się w polskiej kinowej wersji językowej na każdej z trzech zapowiadanych platform. Konsolowa edycja gry ukaże się jako pierwsza (23.10) i będzie kosztować 159,90 zł zarówno na PS3, jak i X360. Wersję pecetową nabędziemy za równowartość 99,90 zł - polski dystrybutor, CD Projekt, utrzymuje, że jej premiera nastąpi szóstego listopada.