Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2011, 20:00

autor: Soviet

Premiera Final Fantasy XIII-2 w styczniu

Square-Enix poinformowało, że zachodnia premiera Final Fantasy XIII-2 będzie miała miejsce w styczniu. Na targach Comic-Con ma pojawić się grywalne demo tej produkcji.

Wydawca Final Fantasy XIII-2, firma Square-Enix, potwierdziła, że kontynuacja „trzynastki” trafi do sprzedaży na rynkach zachodnich w styczniu przyszłego roku. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość, zwłaszcza, że wcześniej mówiło się najwyżej o pierwszej połowie 2012.

Mowa tu o obu platformach sprzętowych, czyli PlayStation 3 i Xboksie 360. W Japonii gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Dokładne daty poznamy prawdopodobnie na targach gamescom w Kolonii lub na Tokyo Game Show. Obie imprezy odbędą się odpowiednio w sierpniu i wrześniu.

Premiera Final Fantasy XIII-2 w styczniu - ilustracja #1

XIII-2 zaprezentuje nowego bohatera, Noela. Jako grywalna postać zadebiutuje także Serah, znana z poprzedniej odsłony serii. Z pewnością powróci także Snow, choć możemy go nie poznać - jego zachowanie i charakter będzie się nieco różnił od tego z pierwszej części „trzynastki”.

Nieco więcej szczegółów może ujawnić także Comic-Con, który startuje w San Diego już w tym tygodniu. Mają tam pojawić się grywalne dema Deus Ex: Human Revolution oraz właśnie Final Fantasy XIII-2. Polaków zainteresuje na pewno pokaz Dead Island. Listę gier prezentowanych przez Square-Enix na tym konwencie miłośników komiksu zamyka Wakfu.