Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 października 2006, 18:53

autor: Jiker

Premier Wielkiej Brytanii zabiera głos w sprawie gry Bully (a.k.a. Canis Canem Edit)

Podczas ostatniego Prime Minister's Question Time, czyli spotkania, w trakcie którego premier Wielkiej Brytanii odpowiada na pytania członków Izby Gmin (odpowiednika polskiego Sejmu), poruszony został dosyć zaskakujący temat. Członek Partii Pracy, Keith Vaz zwrócił się do Tony’ego Blaira z pytaniem związanym z dystrybucją gry Canis Canem Edit, znanej również pod tytułem Bully.

Podczas ostatniego Prime Minister's Question Time, czyli spotkania, w trakcie którego premier Wielkiej Brytanii odpowiada na pytania członków Izby Gmin (odpowiednika polskiego Sejmu), poruszony został dosyć zaskakujący temat. Członek Partii Pracy, Keith Vaz (znany z walki przeciwko brutalność w grach komputerowych) zwrócił się do Tony’ego Blaira z pytaniem związanym z dystrybucją gry Canis Canem Edit, znanej również pod tytułem Bully.

Vaz dowodził, że wymieniona wyżej pozycja, kontrowersyjna nieco nad wyraz, zawiera wiele wulgarnych elementów oraz propaguje przemoc szkolną. Zaznaczył również, że m.in. jego działania przyczyniły się do tego, że przedstawiciele brytyjskiej sieci sklepów Currys postanowili zrezygnować ze sprzedaży gry. Keith Vas poprosił następnie Blaira o odniesienie się do problemu i odpowiedź na pytanie sugerujące, iż wycofanie tytułu ze sklepów przyczyni się do ochrony dzieci.

Premier Tony Blair przed skupieniem się nad meritum sprawy podziękował Vazowi za „jego pracę w uświadamianiu ludziom, jak ważny jest to problem”. Następnie powiedział: „Nie widziałem tej gry. Wiem jednak, że odpowiedni ministrowie mojego rządu bardzo chcą się z nim (Keithem Vazem – przyp. red.) spotkać, by omówić całą sprawę. Z pewnością jest ona ważna i wzbudza wielki niepokój. Wydaje mi się jednak, że przemysł gier video, a już na pewno niektórego z jego gałęzi, powzięły w ciągu kilku ostatnich lat odpowiednie kroki w celu poprawienia sytuacji”. Swoją wypowiedź zakończył następnym stwierdzeniem: „Keith Vaz ma jednak trochę racji, w związku z czym warto popierać jego działania”.

Zapis dialogu pomiędzy członkami Izby Niższej, a premierem Wielkiej Brytanii znajdziecie pod tym adresem. Na koniec dodajmy, że europejska premiera Canis Canem Edit odbędzie się 27 października.