Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 grudnia 2016, 16:12

autor: Adrian Werner

Bully: Scholarship Edition – przebój studia Rockstar trafił na urządzenia mobilne

Studio Rockstar sprawiło nam miłą niespodziankę, wypuszczając mobilną konwersję Bully: Scholarship Edition. Produkcja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android.

Studio Rockstar przez ostatnich kilka lat przyzwyczaiło nas, że w grudniu wypuszcza mobilną konwersję jednego ze swoich konsolowych przebojów. W tym roku padło na Bully: Scholarship Edition.

W grze wcielamy się w postać piętnastoletniego ucznia imieniem Jimmy Hopkins, który nie potrafi trzymać się z dala od kłopotów i przypłacił to już wydaleniem z kilku szkół. Gdy rozpoczyna się kampania trafia on do Akademii Bullworth, czyli rządzonego surową ręką ośrodka z internatem. Chłopak będzie musiał znaleźć swoje miejsce w tej instytucji oraz wśród licznych grup, na które podzielili się jej uczniowie.

Pod względem mechaniki Bully: Scholarship Edition to przygodowa gra akcji, osadzona w małym, ale otwartym świecie, pełnym obowiązkowych misji i licznych opcjonalnych zadań pobocznych. Przejście głównego wątku zajmuje około dwadzieścia godzin, ale pełne ukończenie wszystkiego co produkcja ma do zaoferowania zapewnia dwukrotnie dłuższą zabawę. Poza przygodami musimy także regularnie uczęszczać na lekcje – uczestnictwo w nich gwarantuje nowe zdolności specjalne. Rozgrywkę urozmaicają liczne mini-gierki.

Bully (początkowo w Europie wydane jako Canis Canem Edit) zadebiutowało w 2006 roku na PlayStation 2. Dwa lata później na Xboksa 360, Wii oraz pecety trafiła nowa wersja zatytułowana Bully: Scholarship Edition, która oferowała ulepszoną grafikę oraz sporo dodatkowej zawartości, w tym nowe misje i postacie. To na tym rozszerzonym wydaniu bazuje wypuszczona właśnie konwersja. Jej twórcy, czyli ludzie ze studia War Drum, dodali sterowanie dotykiem, ale nie zapomnieli również o wsparciu dla padów.

Mobilna wersja Bully: Scholarship Edition dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra kosztuje ok. 34 złote.

Bully: Scholarship Edition w App Store

Bully: Scholarship Edition w Google Play