Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 czerwca 2011, 12:50

autor: Sarge

PlayStation Store znowu działa

Użytkownicy PlayStation 3 po wielu tygodniach oczekiwania w końcu mogą z powrotem korzystać z dobrodziejstw PlayStation Store. Tym samym potwierdziły się ostatnie doniesienia mówiące o tym, że wirtualny sklep Sony powróci do nas jeszcze w tym tygodniu.

Użytkownicy PlayStation 3 po wielu tygodniach oczekiwania w końcu mogą z powrotem korzystać z dobrodziejstw PlayStation Store. Tym samym potwierdziły się ostatnie doniesienia mówiące o tym, że wirtualny sklep Sony powróci do nas jeszcze w tym tygodniu.

Wiadomość ta oznacza, że gracze podłączeni do sieci mogą już robić zakupy w systemie cyfrowej dystrybucji. Możliwe jest także wykorzystanie przepustek sieciowych w takich tytułach jak Mortal Kombat czy DiRT 3. W połowie maja po głośnym ataku hakerów usługa PlayStation Network wróciła tylko częściowo (m.in. uruchomiono możliwość rozgrywki online). Przywrócenie do życia PlayStation Store i kilku pomniejszych funkcji zajęło dodatkowe trzy tygodnie.

Wraz z uruchomieniem PS Store do sklepu wprowadzona została spora ilość nowej zawartości, która z wiadomych względów nie mogła zadebiutować w ostatnim czasie. Fani z pewnością ucieszą się z debiutu dema inFamous 2 czy też pełnych wersji takich gier, jak Outland oraz Puzzle Agent. Pełną listę nowości znajdziecie pod tym adresem.

PlayStation Store znowu działa - ilustracja #1

Na łamach amerykańskiego blogu PlayStation poinformowano, że kolejna aktualizacja odbędzie się jutro. Europejska wersja sklepu poczeka na nią zapewne do soboty. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się wysypu nowości z okazji targów E3.

Póki co, nie działa jeszcze program Welcome Back. W ramach rekompensaty użytkownicy PlayStation Network będą mogli pobrać za darmo cztery pełne wersje gier (po dwie dedykowane PlayStation 3 i PSP) oraz sto przedmiotów do PlayStation Home. Czeka na nich także 30 dni abonamentu PlayStation Plus (lub 70 dni dla aktualnych subskrybentów usługi). Firma Sony zapewnia, że przeprowadzane są właśnie ostatnie testy programu.

Dla wszystkich abonentów PlayStation Plus sprzed awarii, przez najbliższe dwa tygodnie utrzymana zostanie cała kwietniowa zawartość – na wypadek, gdyby ktoś nie zdążył jej ściągnąć. Z kolei nowi użytkownicy z darmowym dostępem do usługi muszą zadowolić się „tylko” czerwcowymi bonusami. W ich skład wchodzi m.in. pełna wersja Burnout Paradise i Streets of Rage 2, a pełną listę aktualnej oferty sprawdzicie na europejskim blogu PlayStation. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie darmowe pozycje w ramach PlayStation Plus tracą na ważności po wygaśnięciu subskrypcji.