Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2009, 19:38

Pierwszy zwiastun Battlefield: Bad Company 2 już u nas

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun prezentujący oczekiwaną przez wielu fanów grę Bad Company 2, należącą do wciąż rozszerzającej się serii Battlefied. Druga odsłona mini-cyklu zaprezentuje mniej więcej to, co mogliśmy zobaczyć w pierwowzorze. Dużo akcji, wybuchy, spektakularne bitwy oraz ciekawa fabuła, prezentująca dość filmowe podejście do tematyki wojennych gier akcji.

W naszym serwisie pojawił się pierwszy zwiastun prezentujący oczekiwaną przez wielu fanów grę Bad Company 2, należącą do wciąż rozszerzającej się serii Battlefied. Druga odsłona mini-cyklu zaprezentuje mniej więcej to, co mogliśmy zobaczyć w pierwowzorze. Dużo akcji, wybuchy, spektakularne bitwy oraz ciekawa fabuła, prezentująca dość filmowe podejście do tematyki wojennych gier akcji.

Przykład luźnego i dość popkulturowego potraktowania tematu gier o wojnie można podejrzeć właśnie w pierwszym filmie, dostępnym już na kilku serwisach. Został on wykonany w konwencji swoistego teledysku utrzymanego w specyficznej stylistyce. Całość przypomina więc nieco skrzyżowanie komiksowej animacji ze stylem Tarantino, który przecież szykuje też swój własny obraz o wojnie. Naturalnie z Bad Company 2 reżyser wspólnego nic nie ma, chociaż inspiracje są wyraźne.

Film przedstawia coś, co moglibyśmy określić pełnym cyklem wojennego „ekosystemu”. Nieuważny żołnierz zapala papierosa i zostaje powalony z zaskoczenia. Jego zabójcę lada moment trafia snajper, który już w następnej scenie ginie od strzałów z dżipa. Samochód wybucha trafiony pociskiem czołgu. Opancerzone pojazdy padają ofiarą helikopterów. W ostatniej scenie śmigłowce zostają zestrzelone przez żołnierza z wyrzutnią rakiet. Wojskowy odrzuca broń i zapala papierosa – historyjka zataczała koło.

W zwiastunie nie pokazano żadnego fragmentu rozgrywki, a jedynie poglądowy obraz tego, czego możemy się spodziewać w finalnej wersji kontynuacji. Trzeba przyznać, że prezentuje się to ciekawie i twórcy na pewno ponownie przedstawią oryginalne, filmowe podejście do gier wojennych. Osoby interesujące się tym projektem zachęcamy do lektury zupełnie jeszcze świeżego, pierwszego spojrzenia na nowe dzieło EA DICE. Tytuł pojawi się na konsole (PlayStation 3 i Xbox 360) oraz pecety.