Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2011, 11:50

autor: Sarge

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki”

Informacje ujawnione kilka tygodni temu przez serwis SlickSkills na temat Resident Evil: Operation Raccoon City zostały wreszcie oficjalnie potwierdzone przez firmę Capcom. Przy okazji udostępniono również garść premierowych screenów, a także przypomniano raz jeszcze o szykowanym na 3DS-a Resident Evil: Revelations.

Informacje ujawnione kilka tygodni temu przez serwis SlickSkills na temat Resident Evil: Operation Raccoon City, zostały wreszcie oficjalnie potwierdzone przez firmę Capcom. Przy okazji udostępniono również garść premierowych screenów, a także przypomniano raz jeszcze o szykowanym na 3DS-a Resident Evil: Revelations.

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki” - ilustracja #1

Resident Evil: Operation Raccoon City

Nieco więcej o stylu graficznym Resident Evil: Operation Raccoon City powiedział nam już ujawniony pod koniec marca teaser. Tymczasem w tej wiadomości mamy do czynienia z pierwszymi oficjalnymi screenami, zdradzającymi nam m.in. lokacje i modele przeciwników, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w pełnej wersji. Po więcej zapraszamy do galerii serwisu actiontrip.com.

Akcja Resident Evil: Operation Raccoon City rozgrywa się w 1998 roku, między drugą i trzecią częścią cyklu. Fabuła opowiada o konflikcie między członkami Umbrella Security Services (USS), siłami specjalnymi USA oraz monstrami stworzonymi przez organizację Umbrella. Gracze wcielą się w tych pierwszych, a swoimi działaniami będą mogli zmienić historię Resident Evil (na przykład zabijając kluczowych bohaterów poprzedniczek).

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki” - ilustracja #2

Resident Evil: Operation Raccoon City

W odróżnieniu od pozostałych odsłon serii, gra jest drużynową strzelaniną, w której musimy przede wszystkim wyeliminować licznych wrogów czyhających na ulicach Raccoon City. Rozgrywka przypominać będzie obie odsłony Left 4 Dead – tym bardziej, że całość zostanie wzbogacona o czteroosobowy tryb kooperacji. Produkt ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 zimą 2011 roku.

Fani serii czekają również na Resident Evil: Revelations zmierzające na 3DS-a. Ostatnio premiera tego tytułu została przesunięta na 2012 rok, a teraz nie pozwala nam o nim zapomnieć Masachika Kawata, producent cyklu. W wywiadzie dla magazynu Nintendo Power stwierdził on, że grę powinniśmy traktować jako bezpośrednią kontynuację Resident Evil 5.

„W przeciwieństwie do stawiającego na akcję Resident Evil: The Mercenaries 3D, Revelations będzie typowym przedstawicielem gatunku survival horror, tak charakterystycznym dla tej serii. Uważamy, że Revelations jest bezpośrednią kontynuacją Resident Evil 5 i będzie zawierał wiele nowych, innowacyjnych pomysłów oraz postaci” – tak Kawata sprecyzował temat. Z pewnością nakłoni to wielu fanów do zakupu 3DS-a, gdyż Resident Evil: Revelations wyrasta powoli na jedną z ważniejszych odsłon cyklu.

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki” - ilustracja #3

Resident Evil: Operation Raccoon City

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki” - ilustracja #4

Resident Evil: Operation Raccoon City

Pierwsze screeny z RE: Operation Raccoon City. RE: Revelations kontynuacją „piątki” - ilustracja #5

Resident Evil: Operation Raccoon City

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.