Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2009, 10:45

autor: Jiker

Pierwsze dodatki do Fallout 3 na PS3 przed końcem września

Przedstawiciele firmy Bethesda Softworks poinformowali, że pierwsze dodatki DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3 trafią do oferty PlayStation Network przed końcem września. Pierwotnie mówiło się, że pierwszy z nich – Operation: Anchorage – miał zostać udostępniony jeszcze w czerwcu.

Przedstawiciele firmy Bethesda Softworks poinformowali, że pierwsze dodatki DLC do Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3 trafią do oferty PlayStation Store przed końcem września. Pierwotnie mówiło się, że pierwszy z nich – Operation: Anchorage – miał zostać udostępniony jeszcze w czerwcu.

Powód opóźnienia jest dosyć prozaiczny. Otóż, z informacji ujawnionych przez Ashley’a Chenga na łamach oficjalnego, amerykańskiego blogu PlayStation wynika, że przyczyna leży w przeciągających się testach DLC: „Nie tylko musimy sprawdzić każde DLC z osobna, ale również to, w jaki sposób współpracują ze sobą, a także z podstawową wersją gry ”.

Pierwsze dodatki do Fallout 3 na PS3 przed końcem września - ilustracja #1

Broken Steel będzie pierwszym DLC, które zostanie udostępnione posiadaczom PS3.

Dodatki trafią na dyski twarde PlayStation 3, jak najszybciej się da. Możliwe więc, że stanie się to nie pod koniec września, a np. w jego połowie. Aby w pewnym stopniu wynagrodzić właścicielom platformy Sony wydłużony okres oczekiwania, pierwszym udostępnionym DLC będzie Broken Steel – jedyne z rozszerzeń kontynuujące fabułę z podstawowej wersji oraz pozwalające graczom na dalszy rozwój ich postaci. Przypominamy, że w wersjach na PC i Xboksa 360 dodatek ten wyszedł jako trzeci.

Jakiś czas później do oferty PlayStation Network trafią z kolei Operation: Anchorage oraz The Pitt – najprawdopodobniej w tym samym czasie. Dopiero po ich premierze posiadacze PS3 otrzymają możliwość przetestowania dwóch najnowszych DLC - Point Lookout, w którym przemierzamy mroczne bagna, oraz Mothership Zeta. Do spotkania z kosmitami ciągle przygotowywani są użytkownicy pecetów i Xboksa 360. Do premiery rozszerzenia w tych konkretnych wersjach powinno dojść jeszcze w lipcu.

Póki co nie znamy cen powyższych pięciu dodatków. Mając jednak na uwadze fakt, że edycje na PC i Xboksa 360 kosztowały około 10 dolarów każda, możemy założyć, że podobnie będzie na PlayStation 3. Pragniemy również zauważyć, że w październiku bieżącego roku do sklepów trafi specjalna edycja Fallout 3 nazwana Game of the Year. W skład zestawu wejdzie „podstawka” oraz wszystkie pięć dodatków DLC. Amerykańska cena wersji na PC ustalona została na poziomie 49,99 dolarów, z kolei odsłony na konsole będzie można nabyć za równowartość 59,99 dolarów.