Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2011, 10:47

autor: Sarge

O animacji i dynamicznym sterowaniu w grze Mass Effect 3

Studio BioWare udostępniło kolejny film z cyklu BioWare Pulse, w którym twórcy opowiadają o poszczególnych aspektach rozgrywki gry Mass Effect 3. W najnowszym odcinku możemy posłuchać o animacji i bardziej dynamicznym sterowaniu głównym bohaterem.

W sieci pojawił się kolejny film z cyklu BioWare Pulse, w którym pracownicy studia BioWare pokazują nowości implementowane w grze Mass Effect 3. Tym razem na warsztat wzięto animację i bardziej dynamiczny sposób poruszania się głównego bohatera.

Twórcy nie ukrywali, że w Mass Effect 3 dość istotną rolę odegra walka z przeciwnikami. W związku z tym przemodelowano ruchy Sheparda w taki sposób, by strzelaniny stały się przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. W poniższym materiale zaprezentowano więc umiejętność turlania się między przeszkodami, czy płynne przemieszczanie się między narożnikami ścian.

Poprawiona została także animacja postaci. Wychylając się zza osłony, główny bohater automatycznie spojrzy w stronę, w którą będzie mógł się udać. Z kolei jeśli akurat zostanie ostrzelany, instynktownie postara się uchylić przed pociskami. Pokazano także walkę w zwarciu, na którą powinniśmy decydować się znacznie częściej niż w poprzednich odsłonach serii. Aby poprawić skuteczność starć na bliski dystans, będziemy mogli podnieść stosowną statystykę.

Autorzy postarali się również o poprawę reakcji przeciwników na zadawane obrażenia. Wrogowie inaczej zachowają się, gdy zaatakujemy ich z tyłu, a jeszcze inaczej wtedy, gdy zrobimy to z boku. Działa to nie tylko w odniesieniu do walki w zwarciu, ale także do wykorzystania broni palnej, czy specjalnych mocy.

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca 2012 roku w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Z kolei w styczniu pojawi się demo pozwalające sprawdzić kampanię dla jednego gracza oraz rozgrywkę wieloosobową.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3