Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2010, 10:48

autor: omadaha

Microsoft już planuje nowe Halo

Wygląda na to, że studio 343 Industries (które ma zająć się marką Halo po Bungie) już wkrótce rozpocznie developing nowego tytułu z serii Halo. Wskazują na to oferty pracy opublikowane przez Microsoft.

Wygląda na to, że studio 343 Industries (które ma zająć się marką Halo po Bungie) już wkrótce rozpocznie developing nowego tytułu z serii Halo. Wskazują na to oferty pracy opublikowane przez Microsoft.

Jeszcze niewiele wiadomo na temat Halo: Reach – prequela trylogii, który ma być ostatnią produkcją autorstwa studia Bungie, a Microsoft już oferuje na swojej stronie aż 20 nowych stanowisk pracy, związanych rzecz jasna z marką Halo. Fakt ten dość jednoznacznie wskazuje na to, że już wkrótce pełna parą mogą ruszyć prace nad nową odsłoną popularnej serii FPS-ów.

Na opublikowanej przez Microsoft liście znaleźć możemy stanowiska takie jak: deweloper, programista, grafik, animator i producent. Fakt, że poszukiwani są ludzie o zróżnicowanych umiejętnościach, może oznaczać, że firma tworzy zespoł, który pokieruje przyszłością Halo.

Z informacji zawartych na stronie wynika też, że głównym zadaniem nowych pracowników będzie stworzenie następnej generacji narzędzi i infrastruktury technicznej niezbędnej podczas prac nad nowym projektem. Trudno jednak przewidzieć czy oznacza to także, że gra będzie tworzona bez wykorzystywania dokonań programistów z Bungie.

Warto także wspomnieć, że na liście nowych ofert pracy znalazły się też ogłoszenia dotyczące posad związanych z nowym projektem Microsoftu - Natalem. Nie wiadomo jednak czy są one powiązane z tworzeniem nowej odsłony Halo czy tez dotyczą oddzielnego projektu.

Ostatnia odsłona serii zatytułowana Halo 3: ODST została wydana w formie niezależnego rozszerzenia pod koniec września zeszłego roku i w ciągu niecałych dwóch miesięcy rozeszła się w ilości 3 milionów egzemplarzy. W tej chwili trudno wyrokować czy nowy projekt ma szansę na odniesienie podobnego sukcesu co ODST, jednakże fakt, że Microsoft planuje poświęcić dużo zasobów ludzkich na tworzenie kontynuacji dobrze wróży na przyszłość.