Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2010, 10:11

autor: omadaha

Mass Effect 3 w produkcji i DLC do Mass Effect 2

Na zakończonych w niedzielę targach CES firma BioWare oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie prac nad trzecią odsłoną Mass Effect oraz poinformowała o planach wydania DLC do Mass Effect 2.

Na zakończonych w niedzielę targach CES firma BioWare oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie prac nad trzecią odsłoną Mass Effect oraz poinformowała o planach wydania DLC do Mass Effect 2.

Mimo, że druga część gry nie ujrzała jeszcze światła dziennego szef projektu Casey Hudson oświadczył podczas targów: „Jesteśmy już w trakcie prac nad Mass Effect 3. Tworzymy pierwsze fragmenty historii i łączymy je."

Serwis IGN przytacza słowa dewelopera, który na razie nie zdradził zbyt wielu informacji na temat trzeciego rozdziału serii, jednakże poinformował o planach dotyczących dodatków do Mass Effect 2: „Nie mamy jeszcze nic konkretnego do ogłoszenia, ale planujemy wydanie pierwszego DLC, krótko po premierze gry, a następnie wielu kolejnych. To jest jedno z większych ulepszeń, które byliśmy w stanie zrobić dla Mass Effect 2. Gracze mogą spodziewać się dużej ilości naprawdę wysokiej jakości DLC."

Ukończenie Mass Effect 2 zajęło twórcom dwa lata więc pojawia się pytanie - ile czasu potrwają prace na trzecią odsłoną gry i czy zostanie ona wydana w wersji na konsolę będącą następcą Xboksa 360?

Hudson uspokaja: Zawsze chcieliśmy być pewni, że cała trylogia zostanie ukończona w tym cyklu życia konsoli.”

Wypowiedzi Hudsona potwierdzają wcześniejsze informacje o tym, że trzecia część będzie zarazem ostatnią odsłoną osadzonego w kosmicznym uniwersum RPG-a. Jednocześnie wiadomo, że podobnie jak w przypadku drugiej odsłony serii, tak i w Mass Effect 3 wybory z poprzedniej części gry będą miały wpływ na przebieg fabuły, chociaż Hudson nie uściślił czy odbędzie się to na takiej samej zasadzie jak w „dwójce”.

Jeśli BioWare podejdzie do tworzenia Mass Efect 3 zgodnie z duchem poprzednich części możemy się spodziewać, że sprawdzą się zapowiedzi i finałowa odsłona będzie "ogromnym epickim zwieńczeniem trylogii" .

Polska premiera Mass Effect 2 będzie miała miejsce 29 stycznia. Wszystkim fanom serii, którzy z niecierpliwością czekają na drugą odsłonę przygód Sheparda polecamy zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi ścieżki dźwiękowej i członków drużyny.