Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2009, 10:44

autor: Maciej Śliwiński

Już wkrótce wysyp wiadomości o Rage

Mimo, że od ogłoszenia prac nad Rage minęły już ponad dwa lata, do tej pory id Software skąpiło nam informacji na temat swojego nowego projektu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem się to zmieni.

Mimo że od ogłoszenia prac nad Rage minęły już ponad dwa lata, do tej pory id Software skąpiło nam informacji na temat swojego nowego projektu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem się to zmieni.

Już wkrótce wysyp wiadomości o Rage - ilustracja #1

Wszystko za sprawą magazynu Game Informer, który w swoim sierpniowym wydaniu przygotował obszerny materiał dotyczący tego oryginalnego połączenia gry wyścigowej i FPS-a, rozgrywającego się w postapokaliptycznym świecie. Z krótkiej zapowiedzi nadchodzącego numeru tego pisma wynika, że już wkrótce poznamy wiele ekskluzywnych szczegółów na temat tej gry oraz zobaczymy nowe, niepublikowane do tej pory obrazki przedstawiające rozgrywkę. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać, gdyż sama gra mistrzów gatunku FPS zapowiada się niezwykle ciekawie.

Samo Rage ma być innowacyjnym połączeniem kilku popularnych gatunków gier: przygodowych, wyścigowych oraz klasycznych FPS-ów. Fabuła gry będzie osadzona w dalekiej przyszłości, w świecie wyniszczonym przez nuklearny konflikt, zarządzanym przez brutalny wojskowy reżim. Główny bohater, który w założeniach twórców ma przypominać nieco herosa znanego z amerykańskich komiksów - Bucka Rogersa, będzie wykonywał przeróżne misje oraz brał udział w wyścigach samochodowych, których stawką będą zarówno części zamienne do innych wehikułów, jak i pieniądze.

Gra ma oferować niesamowicie otwarty świat, według słów Carmacka, ma on mieścić się na przynajmniej dwóch płytach DVD i zajmować ponad 80 GB. Stworzenie tak dużego uniwersum było możliwe dzięki użyciu silnika id Tech 5 oraz technologii MegaTexture, która w przypadku Rage została wykorzystana podwójnie – do teksturowania świata oraz pozostałych elementów gry. Podobne rozwiązania znamy między innymi z Enemy Territory: Quake Wars.

Rage, podobnie jak inne produkcje id Software, ma również kłaść duży nacisk na zabawę w trybie dla wielu graczy. Wprowadzony zostanie przede wszystkim rozbudowany tryb kooperacji między graczami i specjalnie dla niego przygotowane zostaną unikalne etapy, w założeniach uzupełniające fabularne wątki z kampanii dla pojedynczego gracza. Możemy być pewni, że nie zabraknie również innych trybów gry wieloosobowej.

Najnowszy projekt id Software w założeniach ma być wydany na cztery platformy: PC, Mac, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wersji gry na tą ostatnią konsolę towarzyszy od jakiegoś czasu małe zamieszanie spowodowane ograniczeniami nośnika, które w przypadku produktu Microsoftu wynosi od 6 do 8 GB na jednej płycie. Pisaliśmy o tym wcześniej wielokrotnie, między innymi w sierpniu i wrześniu 2008.