Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 kwietnia 2014, 11:32

Hearthstone: Heroes of Warcraft na iPada debiutuje na świecie. Gra dostępna w całości po polsku

Po dwóch tygodniach od tzw. soft-launchu w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii, karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft zaliczyła oficjalny debiut na platformie App Store. Produkcja studia Blizzard Entertainment, dedykowana posiadaczom kilku najnowszych edycji iPada, została udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Co ciekawe, tytuł doczekał się pełnej, polskiej wersji językowej (przetłumaczone napisy i dubbing), co należy uznać za nie lada gratkę.

Po dwóch tygodniach od tzw. soft-launchu w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii, karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft zaliczyła oficjalny debiut na platformie App Store. Produkcja studia Blizzard Entertainment, dedykowana posiadaczom kilku najnowszych edycji iPada, została udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Co ciekawe, tytuł – podobnie jak na PC – doczekał się pełnej, polskiej wersji językowej (przetłumaczono napisy i dubbing).

Z okazji premiery na iPadach, Blizzard zorganizował specjalną akcję promocyjną, pozwalającą wejść w posiadanie darmowego zestawu nowych kart. Aby go zdobyć, wystarczy uruchomić grę, ukończyć misje wprowadzające, a następnie rozegrać pojedynczy mecz w ramach jakiegokolwiek trybu. To czy uda nam się go wygrać, nie ma żadnego znaczenia. Z pewnością przekona to wiele osób do pobrania odsłony na iPada i sprawdzenia jak produkcja, która zdobyła już wielu fanów na PC (debiutowała na komputerach blisko dwa miesiące temu), radzi sobie na mobilnym sprzęcie firmy Apple.

Hearthstone: Heroes of Warcraft jest komputerową, sieciową  karcianką, w której bohaterowie świata Azeroth, znanego wszystkim fanom marki Warcraft, biorą w ręce talie kart bitewnych i uczestniczą w humorystycznych pojedynkach przy karcianym stole. Rozgrywka przywodzi na myśl stołowe gry karciane pokroju Magic: The Gathering, będąc przy tym niezwykle przystępną i satysfakcjonującą. Dodatkowym atutem produkcji jest kolorowa szata graficzna, ciesząca oko licznymi nawiązaniami do popularnej serii.

Hearthstone na iPada nie różni się absolutnie niczym od edycji dedykowanej pecetom – co więcej, obsługuje system Battle.net, umożliwiając zalogowanie się na swoje konto i zabawę w plenerze za pomocą tego samego zestawu kart, z jakiego korzystamy na PC. Warto na koniec dodać, że w planach Blizzard Entertainment jest również wersja Hearthstone: Heroes of Warcraft na iPhone’a i iPod Touch, a także odsłona dedykowana smartfonom i tabletom działającym pod kontrolą systemu Android. Informacje na ich temat zostaną ujawnione wkrótce.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej