Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 maja 2014, 12:58

FTL, Hitman GO, Monument Valley i inne - przegląd najlepszych gier kwietnia na iOS

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. A w kwietniu zadebiutowało wiele mocnych tytułów: omawiamy m.in. strategię FTL: Faster Than Light, gry logiczne Monument Valley i Hitman GO, karciankę Hearthstone: Heroes of Warcraft czy wymagającego RPG-a Wayward Souls.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. A w kwietniu zadebiutowało wiele mocnych tytułów: omawiamy m.in. strategię FTL: Faster Than Light, gry logiczne Monument Valley i Hitman GO, karciankę Hearthstone: Heroes of Warcraft czy wymagającego RPG-a Wayward Souls.

FTL: Faster Than Light

Przegląd otwiera FTL: Faster Than Light, czyli konwersja na iPada jednej z najlepszych pecetowych gier niezależnych 2012 roku. W produkcji wcielamy się w kapitana statku kosmicznego transportującego cenne dane wywiadowcze. Naszym zadaniem jest dostarczenie tych tajnych materiałów do sił sojuszu galaktycznego, co nie będzie łatwe, gdyż po piętach depcze nam armada rebeliantów. Podczas zabawy gracze wybierają kierunek nawigacji, zarządzają załogą i toczą gwiezdne bitwy. Gra jest bardzo trudna, a trup ściele się gęsto, ale produkcja wciąga i daje wiele satysfakcji.

FTL: Faster Than Light na App Store (36 zł)

Monument Valley

Kolejną dużą premierą kwietnia okazało się Monument Valley. Jest to gra logiczna, w której zagadki sprowadzają się do manipulowania perspektywą. Kampania składa się z serii ekranów, wymagających doprowadzenia postaci od punktu startowego do mety, co wymaga przestawiania elementów otoczenia, tak aby utworzyć bezpieczne przejście. Akcja ukazana jest w rzucie izometrycznym, a autorzy swobodnie bawią się iluzjami optycznymi, tworząc struktury, które nie mogłyby istnieć w świecie rzeczywistym. Połączenie wspaniałego klimatu, wyśmienitych zagadek i pięknej grafiki dało w sumie prawdziwą perełkę i jednego z mocnych kandydatów do gry roku.

Monument Valley na App Store (14 zł)

Recenzja Monument Valley - przepyszne zabawy perspektywą

Wayward Souls

Osobom poszukującym prawdziwych wyzwań polecamy Wayward Souls, który bywa nazywany mobilnym Dark Souls. Gra jest morderczo trudna, ale jednocześnie sprawiedliwa, co sprawia, że wywalczony sukces daje masę satysfakcji, zaś świat za każdym razem generowany jest losowo, przez co możemy go zwiedzać wielokrotnie bez uczucia nudy. Całość koncentruje się na walce za pomocą czułego interfejsu, a każde posunięcie trzeba solidnie przemyśleć. Warto jednak przyłożyć się także do eksploracji, aby odkryć świetnie opracowane tło fabularne. Wszystko to składa się na prawdziwy majsterszyk, którego nie powinien przegapić żaden fan gatunku.

Wayward Souls na App Store (18 zł)

Hitman GO

Kolejną godną polecenia produkcją jest Hitman GO. Autorzy podjęli słuszną decyzję nie próbując przenosić na ekrany dotykowe mechanizmów z poprzednich pecetowych odsłon cyklu i zamiast zręcznościówki zaoferowali nam turową grę logiczną. Na każdym poziomie musimy niezauważeni dotrzeć do wskazanego punktu i wypełnić dodatkowe cele, takie jak np. wyeliminowanie konkretnych celów czy zebranie wskazanych przedmiotów. Wyzwania szybko stają się trudne i trzeba się solidnie nagłówkować, aby osiągnąć sukces. Ponadto gra została wspaniale wykonana w stylistyce wzorowanej na papierowych makietach.

Hitman GO na App Store (20 zł)

Hearthstone: Heroes of Warcraft

W kwietniu doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnego Hearthstone: Heroes of Warcraft, czyli świetnej karcianki studia Blizzard Entertainment, która przebojem podbiła już rynek pecetowy. Warto podkreślić, że wersja na iPada (niestety, tylko na niego, iPhone nie jest wspierany) niczym się od komputerowej nie różni. Rozgrywkę w Hearthstone można opisać, jako prostą do opanowania, ale zarazem na tyle skomplikowną i złożoną, że potrafi wciągnąć ma długie tygodnie. To zdecydowanie jedna z najlepszych mobilnych karcianek.

Hearthstone: Heroes of Warcraft na App Store (za darmo)

Shattered Planet

Miłośnikom klimatów science-ficion polecamy taktycznego RPGa-a Shattered Planet. Jego akcja toczy się w odległej przyszłości, a my wcielamy się w postać kapitana statku, który musi zbadać powierzchnię obcej planety. Zajmujemy się głównie walką w systemie turowym i rozwijaniem bohatera. Jednocześnie całość zaprojektowano niemalże niczym strategię, a każda mapa ma jasno określony cel zamiast swobodnej eksploracji. Gra mocno akcentuje także elementy survivalowe i przeżycie wymaga sporo wysiłku.

Shattered Planet na App Store (za darmo)

Gra dostępna również na Androida

Trials: Frontier

Trials: Frontier to nowa odsłona popularnego na pecetach i konsolach cyklu. Całość opracowano od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych i nie jest to konwersja żadnej wcześniejszej produkcji. Zasady zabawy pozostały jednak bez zmian. Jest więc to mieszanka gry wyścigowej i platformówki 2D, w której mkniemy na motocyklu przez pełne przeszkód i pułapek tory. Odniesienie sukcesu wymaga błyskawicznego refleksu i umiejętności wykonywania pomysłowych akrobacji. Produkcja została świetnie wykonana, a model darmowy z mikropłatnościami całkiem sensownie zaimplementowany, przez co nawet bez wydania ani grosza można się dobrze bawić.

Trials: Frontier na App Store (za darmo)

Third Eye Crime

Ostatnią kwietniową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Third Eye Crime, czyli skradanka pozwalająca na wcielenie się w złodzieja o zdolnościach telepatycznych. Ten nietypowy talent wykorzystujemy do przewidywania ruchów strażników i ominięcia ich patroli. Z czasem zaczynamy także nabywać inne umiejętności, a gra zmusza nas już nie tylko do unikania wykrycia, ale również wprowadzania przeciwników w błąd. Wszystko to ukazano w intrygującej stylistyce zainspirowanej czarnym kryminałami.

Third Eye Crime na App Store (10 zł)