Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 10:39

autor: Aquma

Projekt Hukatomba nowym dodatkiem do Hearthstone

Studio Blizzard Entertainment ujawniło kolejny dodatek do swojej flagowej karcianki. Nosi on tytuł Projekt Hukatomba, a jego motywem przewodnim będą szalone, goblińskie eksperymenty.

Goblińśka nauka trafi do Hearthstone. - Projekt Hukatomba nowym dodatkiem do Hearthstone - wiadomość - 2018-07-11
Goblińśka nauka trafi do Hearthstone.

Karcianka Hearthstone otrzyma 7 sierpnia nowy dodatek – Projekt Hukatomba (ang. The Boomsday Project). Pierwotnie miał on być ujawniony 12 lipca, ale w wyniku pomyłki dewelopera doszło do przecieku, co zmusiło studio Blizzard Entertainment do zapowiedzenia DLC nieco wcześniej. Twórcy potwierdzili istnienie dodatku na swoim Twitterze. Rozszerzenie wprowadzi do gry 135 nowych kart i wiele interesujących mechanik.

Szalone eksperymenty Doktora Huka

Motywem przewodnim dodatku będzie nauka świata Warcrafta, a konkretniej szalone eksperymenty prowadzone w tajemnym laboratorium niejakiego Doktora Huka. By odkryć, czym tym razem zajmuje się szalony (ale i genialny) goblin, trzeba będzie się wybrać do jego siedziby w niebezpiecznej Burzy Otchłani. Na śmiałków czekają mechaniczne amalgamaty, niezwykłe kryształy i groźne, wyhodowane w laboratoriach monstra.

Doktor Huk w pełnej krasie.
Doktor Huk w pełnej krasie.

Co nowego w dodatku?

Jedną z najciekawszych nowości, które znajdą się w grze dzięki ujawnionemu właśnie rozszerzeniu będzie mechanika magnetyzmu. Jeśli zagramy kartę magnetycznego stronnika, gdy na stole mamy już kartę mecha, otrzymamy możliwość połączenia ich i wzmocnienia tym samym statystyk ataku oraz zdrowia. Dla przykładu, Pajęczą bombę będziemy mogli wysadzić, albo zużyć jako wzmocnienie +2/+2 dla jednego z mechów (otrzyma on wówczas także zdolność specjalną Agonia).

Ciekawie zapowiadają się również karty projektów. Będą to nowe, potężne zaklęcia wspomagające, które charakteryzują się tym, że pomagają obydwu stronom – przykładowo, po zagraniu Projektu Biologicznego obydwaj gracze otrzymają dwa kryształy many. Karty tego typu będzie więc trzeba zagrywać w odpowiednim momencie, gdy będziemy w stanie wykorzystać ich potencjał lepiej od naszego przeciwnika.

Wybrane karty z dodatku Projekt Hukatomba.
Wybrane karty z dodatku Projekt Hukatomba.

Interesującym dodatkiem są także karty Omega – każda z nich działa znacznie mocniej, jeśli zostanie zagrana gdy mamy 10 kryształów many. Różnice bywają naprawdę drastyczne – np. Obrońca Omega przez większość gry może się pochwalić statystykami 2/6, jeśli jednak zostanie zagrany, gdy zgromadzimy odpowiednią ilość many, jego atak będzie większy aż o 10 punktów. Karty tego typu powinny stanowić świetną opcję na koniec rozgrywki, nie zmuszając jednak graczy do chomikowania ich na ręce przez całą grę.

Do Hearthstone trafią także karty słynnych wynalazców. Będą to legendarni stronnicy, posiadający mocne statystyki i zasady specjalne. Przykładowo, Elektra Gromowładna posiada zdolność Okrzyk bojowy, która umożliwia dwukrotne rzucenie następnego zaklęcia, które wykorzystamy w turze, w której znajdzie się ona na stole gry.

Ostatnią z nowości w Projekcie Hukatomba będą legendarne czary. Wywołują one niesamowicie potężne efekty – przykładowo, zaklęcie Niestabilny pierwiastek Miry umożliwia nam dociągnięcie… wszystkich kart z naszej talii.

  1. Recenzja gry Hearthstone: Heroes of WarCraft - darmowa karcianka dla mas
  2. Hearthstone: Projekt Hukatomba – strona oficjalna