Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 10:20

autor: AlexB

Destroyed Aperture - duży mod do Portala 2 zadebiutuje w tym roku

Jesienią tego roku zadebiutuje Destroyed Aperture – modyfikacja do Portala 2, która doda do tej popularnej gry logicznej ponad 20 map i 30 zagadek. Na razie pracę fanów możemy podziwiać na screenach.

Portal 2 do dziś jest uważany za jedną z najlepszych gier logicznych, jakie kiedykolwiek powstały. Jednak od jego premiery minęło już ponad siedem lat, a firma Valve nie kwapi się do tego, by stworzyć kontynuację. Jednak jak to zazwyczaj bywa, gdzie nie chce lub nie może studio, tam pomogą fani. Portal 2 wciąż otrzymuje nową zawartość w postaci modów, których na Steam Workshop i w serwisie ModDB jest prawdziwe zatrzęsienie. Na jesień bieżącego roku zaplanowana jest premiera kolejnego z nich, który śmiało możemy nazwać jednym z największych. Mowa o Destroyed Aperture od grupy Dayin Creations.

Droga do wolności zdecydowanie nie będzie usłana różami. - Destroyed Aperture - duży mod do Portala 2 zadebiutuje w tym roku - wiadomość - 2018-07-11
Droga do wolności zdecydowanie nie będzie usłana różami.

Prace nad Destroyed Aperture trwają od 2015 roku, a ich efekt, którego próbkę możecie podziwiać na zamieszczonych w tekście screenach, zapowiada się naprawdę imponująco. Mod ma dodać ponad 20 nowych map wypełnionych przeszło 30 zagadkami, których rozwiązanie powinno zająć około pięciu godzin. Co istotne, kolejne plansze nie będą ze sobą powiązane w sposób luźny. Grupa Dayin Creations przygotowała podzieloną na pięć rozdziałów fabularną kampanię. Jej opis prezentuje się następująco (via ModDB):

Wcielasz się w człowieka o imieniu David, który budzi się w zniszczonej placówce numer 7 firmy Aperture Science. Centralny rdzeń obiektu zawiódł i zniszczył wszystkie systemy łączności i zabił niemal każdego pracownika. Zakład od lat znajduje się w stanie rozkładu i wydaje się, że nie ma szans, by można było z niego uciec. Drobna iskierka nadziei tli się jednak w bohaterze, który zrobi wszystko, by odzyskać wolność.

Aby podkreślić wyjątkowość historii, twórcy przygotowali własną ścieżkę muzyczną, nagrali linie dialogowe oraz stworzyli nowe modele. W modyfikacji pojawi się między innymi ikoniczny dla serii Portal Gun w zupełnie nowej odsłonie.

Twórcy poinformowali niedawno, że końcowe prace nad modyfikacją Destroyed Aperture nabierają tempa. Wraz z końcem wakacji światło dzienne ma ujrzeć zwiastun projektu. Niedługo potem dzieło grupy Dayin Creations powinno stać się dostępne do ściągnięcia.