Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 12:47

autor: Aquma

Wiedźmi Las kolejnym dodatkiem do Hearthstone

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało kolejny dodatek do swojej cyfrowej karcianki Hearthstone. Rozszerzenie będzie nosiło tytuł Wiedźmi Las i zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Hearthstone doczeka się kolejnego dodatku. - Wiedźmi Las kolejnym dodatkiem do Hearthstone - wiadomość - 2018-03-13
Hearthstone doczeka się kolejnego dodatku.
HEARTHSTONE: WIEDŹMI LAS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Blizzard Entertainment
  2. Wydawca: Blizzard Entertainment
  3. Gatunek: karcianka
  4. Platformy: PC, AND, iOS
  5. Data premiery: kwiecień 2018 r.

Kolejnym rozszerzeniem dla Hearthstone – cyfrowej gry karcianej stworzonej przez legendarną firmę Blizzard Entertainment – będzie Wiedźmi Las (ang. The Witchwood). Dodatek zadebiutuje w przyszłym miesiącu i wzbogaci grę o kilka nowości. Największą z nich są prawdopodobnie Potworne łowy (ang. Monster Hunt) – nowy tryb fabularny, przeznaczony dla pojedynczego gracza. Nie zabraknie także niespotykanych wcześniej kart (łącznie będzie ich 135), w tym takich, które działają w oparciu o zupełnie nowatorskie zasady.

Na pomoc Gilneas!

Wątek fabularny zapowiedzianego dodatku skupi się na królestwie Gilneas. W wyniku działań tajemniczej orkowskiej szamanki – Wiedźmy Hagathy – kraina rządzona przez króla Genna Szarogrzywego ponownie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Tym razem źródłem zagrożenia będą wypaczone straszliwą klątwą stworzenia z tytułowego Wiedźmiego Lasu. Pokonanie zła będzie wymagało wyprawy do samego serca przeklętego miejsca, z którego żadnemu ze śmiałków nie udało się jeszcze powrócić. Pomocny okaże się z pewnością sekret mieszkańców Gilneas...

Od strony mechaniki rozgrywki kampania będzie przypominała lochy znane z dodatku Koboldy i Katakumby. Gracze wcielą się w jednego z czterech nowych herosów i stoczą osiem potyczek. Na końcu czeka ich starcie z potężnym bossem. Za zwycięstwo otrzymamy nagrodę, która pomoże rozbudować talię – co z kolei umożliwi sprawniejsze poradzenie sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Atmosfery Wiedźmiemiu Lasowi odmówić nie można. - Wiedźmi Las kolejnym dodatkiem do Hearthstone - wiadomość - 2018-03-13
Atmosfery Wiedźmiemiu Lasowi odmówić nie można.

Nowe karty i zasady

Najciekawszą nowością pośród kart dodanych w Wiedźmim Lesie będą najprawdopodobniej Worgeni. Otóż, w wyniku pradawnej klątwy, mieszkańcy królestwa Gilneas potrafią zmieniać się w człekokształtne, potwornie niebezpieczne, przypominające wilka bes… oj no, nie oszukujmy się, przecież wiadomo, że chodzi o zwyczajne, znane z setek filmów i książek wilkołaki. Karty Worgenów dają graczom możliwość natychmiastowego zamienienia statystyk życia i ataku, co pozwala zaskoczyć wroga w najdogodniejszym dla nas momencie.

Wiedźmi Las wprowadzi też dwa kolejne słowa kluczowe. Stronnicy z zasadą Zrywu mogą atakować stronników przeciwnika w tej samej turze, w której pojawiają się na planszy – muszą jednak odczekać jedną turę, by przypuścić atak na wrogiego bohatera. Równie ciekawą nowość stanowić będą karty ze słowem kluczowym Echo. Kiedy wykorzystamy jedną z nich, na naszej ręce pojawi się jej upiorna kopia, którą będzie można zagrać ponownie (jeśli nie zostanie zużyta, zniknie wraz z końcem tury).

Dodatkowo niektóre z kart Wiedźmiego Lasu zaoferują graczom dodatkowe bonusy, jeśli zdecydują się oni na budowanie swojej talii w oparciu o karty z parzystym lub nieparzystym kosztem. Do tej kategorii należeć będą niektórzy bohaterowie, tacy jak Genn Szarogrzywy czy Baku Pożeracz Księżyca.

Niektóre z kart w nowym dodatku. - Wiedźmi Las kolejnym dodatkiem do Hearthstone - wiadomość - 2018-03-13
Niektóre z kart w nowym dodatku.
  1. Hearthstone – strona oficjalna