Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2011, 09:15

autor: Sarge

Fable III na PC dostępne w Polsce

Z wielomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do konsolowej wersji, na polskich półkach sklepowych ląduje dzisiaj Fable III na PC. Gra została wydana na Xboksie 360 w październiku ubiegłego roku, a dopiero teraz cieszyć się nią mogą posiadacze komputerów osobistych.

Z wielomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do konsolowej wersji, na polskich półkach sklepowych ląduje dzisiaj Fable III na PC. Gra została wydana na Xboksie 360 w październiku ubiegłego roku, a dopiero teraz cieszyć się nią mogą posiadacze komputerów osobistych.

Fable III na PC dostępne w Polsce - ilustracja #1

Pecetowcy nie mają szczęścia do jednej z najpopularniejszych serii Petera Molyneux. Pierwsza część również ukazała się z dużym poślizgiem (choć w udoskonalonej edycji Fable: Zapomniane Opowieści), a „dwójka” nigdy się na tej platformie nie pojawiła. Z kolei Fable III początkowo miało zadebiutować równocześnie z wersją na Xboksa 360, ale ostatecznie zweryfikowano te plany. Gra została stworzona przez studio Lionhead.

Produkt cały czas dostępny jest w Sklepie GRY-OnLine, gdzie zapłacicie za niego 129.90 złotych. O jego wydanie na naszym rynku postarał się rodzimy oddział Microsoftu, który zdecydował się na angielską wersję językową z polskimi napisami.

Według zapewnień twórców, gra nie jest zwykłym portem z konsol i została zaprojektowana z uwzględnieniem atutów nowej platformy. W związku z tym zupełnie przemodelowano sterowanie, poprawiono oprawę graficzną, a nawet dodano wsparcie dla technologii 3D. Oprócz tego pojawił się tryb Hardcore, a wszystkie dotychczas wydane dodatki DLC zostały na PC udostępnione za darmo. O najważniejszych zmianach deweloper opowiada w ostatnim filmie z cyklu „Kulisy produkcji”.

Fable III na PC dostępne w Polsce - ilustracja #2

Niestety, niezdecydowani nie będą mogli sprawdzić najnowszego dzieła Lionhead Studios przed zakupem pełnej wersji. Jeszcze niedawno wydawało się, że ułatwiające to zadanie demo zostanie udostępnione tuż przed premierą gry, ale niedługo potem odwołano te informacje. Próbki najprawdopodobniej nie doczekamy się wcale.

Fable III jest przedstawicielem gatunku cRPG, w którym akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Czynnikiem wyróżniającym ten tytuł od konkurencji jest możliwość wcielenia się we władcę całego królestwa. Rozgrywka została niejako podzielona na dwie części. Na początku musimy obalić okrutnego tyrana, by później samemu zasiąść na tronie i starać się (lub nie) spełniać zachcianki mieszkańców. Więcej na temat produkcji dowiecie się z naszej recenzji wersji na Xboksa 360 – zawarte w niej informacje nie odbiegają znacząco od tego, czego doświadczycie na pecetach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fable III

Fable III