Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2011, 09:20

autor: Kono

Demo Fable III w przyszłym tygodniu

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdecydowały czy chcą zakupić pecetową wersję gry Fable III. W rozwiązaniu tego dylematu z pewnością powinno pomóc demo gry, które ukaże się 17 maja.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdecydowały czy chcą zakupić pecetową wersję gry Fable III. W rozwiązaniu tego dylematu z pewnością powinno pomóc demo gry, które ukaże się 17 maja.

Fable III to trzecia wyprawa do Albionu przygotowana przez ekipę Lionhead pod wodzą legendarnego już Petera Molyneux. Jest to zarazem dopiero druga odsłona cyklu, która pojawi się na komputerach osobistych („dwójka” pozostaje ekskluzywna dla Xboksa 360). Akcja tytułu rozgrywa się 50 lat po wydarzeniach z części drugiej. Tym razem Albion przeżywa okres rewolucji przemysłowej, co z kolei wiąże się z nowymi problemami.

Demo Fable III w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

W Fable III, podobnie jak w poprzednich częściach, nasze poczynania i wybory moralne wpływają na przyszłość kierowanego bohatera. To, czy zostanie on dobrym królem, tyranem, czy też buntownikiem bez powodu zależeć będzie tylko i wyłącznie od nas samych.

Oczywiście w ramach konwersji na pecety poczyniono kilka usprawnień w stosunku do oryginału z konsoli Microsoftu. Przede wszystkim zwiększono poziom trudności (wprowadzono tryb hardcore, oraz usprawniono sztuczną inteligencję przeciwników). Zadbano również o dostosowanie interfejsu do myszki i klawiatury, a także poprawiono drobne błędy obecne w wersji na Xboksa 360.

Twórcy postarali się również o zaspokojenie wrażeń estetycznych graczy pecetowych. Grafika została ulepszona, a osoby posiadające odpowiedni sprzęt będą mogły włączyć obsługę stereoskopowego 3D. Oczywiście polecamy Wam zapoznanie się w wymaganiami sprzętowymi gry, o których pisaliśmy jeszcze pod koniec marca.

W naszym kraju Fable III na PC zadebiutuje 20 maja. Gra zostanie wydana przez rodzimy oddział Microsoftu i będzie dostępna w wersji z polskimi napisami.