Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2010, 09:23

Pecetowy Fable III później od wersji konsolowej

Firma Microsoft przekazała, że pecetowa wersja Fable III pojawi się później od konsolowej, która ma zostać wydana 26 października. Dokładna data premiery gry na komputerach jest jeszcze nieznana, ale powinniśmy poznać ją wkrótce. Tymczasem promocja produkcji trwa w najlepsze – autorzy przygotowali interesujący sposób na zainteresowanie graczy pre-orderem.

Firma Microsoft poinformowała, że pecetowa wersja Fable III pojawi się później od edycji konsolowej, która ma zostać wydana 26 października. Dokładna data premiery gry dla PC nie jest jeszcze znana, ale powinniśmy poznać ją wkrótce. Tymczasem promocja produkcji trwa w najlepsze – autorzy przygotowali interesujący sposób na zainteresowanie graczy pre-orderem.

Przedstawiciel Microsoftu wyjaśnił, że konsolowa i pecetowa edycja zostaną wydane oddzielnie, gdyż studio Lionhead chce stworzyć grę idealnie przystosowaną do każdej z platform. Priorytetem jest oczywiście wersja dla Xboksa 360. Pecetowi gracze narzekać jednak raczej nie mogą, bo do niedawna wydanie produkcji na komputerach było co najwyżej marzeniem.

Pecetowy Fable III później od wersji konsolowej - ilustracja #1

W ostatnich godzinach Microsoft ujawnił ciekawą promocję dla osób zamawiających Xboksową wersję gry w pre-orderze. Na stronie Xboksa 360 opublikowano edytor postacią, za pomocą którego można stworzyć swojego NPC-a. Wybrane amerykańskie sklepy oferują kod na zaimportowanie tej postaci do gry. Podczas zabawy zleci nam ona zadanie i przekaże złoto.

Nie wiemy jeszcze czy powyższy pomysł na promocję będzie dostępny także w Polsce. Sam edytor został pokazany przez jednego z twórców produkcji w krótkim poradniku na YouTube. Autor materiału prezentuje w nim również nowy fragment rozgrywki, w którym spotyka stworzonego przez siebie NPC. Fable III pozwoli graczom wcielić się nie tylko w bohatera, ale też i władcę Albionu.