Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2009, 11:40

autor: Jiker

Eidos rezygnuje z usług Gimmie5games

Brytyjska firma Eidos zdecydowała się na zerwanie stosunków ze studiem Gimmie5games, odpowiedzialnym za produkcję gier typu casual. Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejny etap restrukturyzacji, mającej uratować wydawcę przed problemami finansowymi. W ostatnim czasie przeprowadził on zwolnienia w studiu Crystal Dynamics oraz zamknął Rockpool Games.

Brytyjska firma Eidos zdecydowała się na zerwanie stosunków ze studiem Gimmie5games, odpowiedzialnym za produkcję gier typu casual. Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejny etap restrukturyzacji, mającej uratować wydawcę przed problemami finansowymi. W ostatnim czasie przeprowadził on zwolnienia w studiu Crystal Dynamics oraz zamknął Rockpool Games, dewelopera zajmującego się produkcją gier na komórki.

Eidos rezygnuje z usług Gimmie5games - ilustracja #1

Przypominamy, że Gimmie5games było częścią Morpheme Games Studio, nabytego przez Eidos w 2007 roku. Po zerwaniu współpracy będzie samodzielnie kontynuować działania na rynku casuali, produkując gry i zarządzając odkupionymi od Eidos serwisami Gimmie5games.com oraz differencegames.com.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry