Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2009, 17:23

autor: Ramsik

EA wyda gry oparte o serię The Wheel of Time

Dwa miesiące temu w sieci pojawiły się informacje na temat planów przeniesienia świata znanego z powieści Jamesa Olivera Rigneya (publikuje pod pseudonimem Robert Jordan) na ekrany telewizorów i monitorów. Dziś poznaliśmy istotny fakt dotyczący gier, które mają powstać na kanwie słynnej serii książek The Wheel of Time.

Dwa miesiące temu w sieci pojawiły się informacje na temat planów przeniesienia po raz kolejny świata znanego z powieści Jamesa Olivera Rigneya (publikował pod pseudonimem Robert Jordan) na ekrany telewizorów i monitorów. Dziś poznaliśmy istotny fakt dotyczący gier, które mają powstać na kanwie słynnej serii książek The Wheel of Time.

Produkcją opisywanych tutaj tytułów zajmie się studio Red Eagle Games, będące nowym graczem na rynku. Pomimo faktu bycia świeżakiem firma ma przed sobą raczej świetlaną przyszłość – wydawcą gier jest bowiem Electronic Arts, słynące w branży elektronicznej rozrywki ze świetnych strategii marketingowych.

EA wyda gry oparte o serię The Wheel of Time - ilustracja #1

Niestety, na chwilę obecną o produkcjach Red Eagle dalej wiemy niewiele. Pewnym jest, że powstają z myślą o możliwie największej ilości platform – z pewnością gry dostaną posiadacze PC, Xboksów 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, przenośnych konsolek PlayStation Portable oraz Nintendo DS, a być może nawet osoby preferujące zabawę na telefonie. Wśród całej masy niezbyt ciekawych słów, jakie padały z ust pracowników EA podczas wywiadów na temat egranizacji The Wheel of Time pojawiła się informacja, że jedna z produkcji należeć będzie do gatunku MMORPG.

Na razie pozostaje czekać na jakiekolwiek szczegóły odnośnie gier na kanwie The Wheel of Time. Potencjał jest ogromny i warto go wykorzystać, o czym doskonale wie EA, angażując się jako wydawca.

gry