Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 kwietnia 2003, 00:01

autor: Soulcatcher

Czas na kolejną wersję wortalu GRY-OnLine

Z okazji zbliżających się rocznic – trzeciej powstania firmy GRY-OnLine i pierwszej klubu MayClub przygotowaliśmy dla Was cały szereg atrakcji, zmian i usprawnień na wortalu GRY-OnLine. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich.

Po pierwsze - rozpoczęliśmy wydawanie elektronicznego dwutygodnika "GRY", mającego prezentować tematykę gier w nieco bardziej tradycyjnym, „papierowym” ujęciu. Na prawie 200 stronach znajdziecie tak dużo premierowych materiałów, że nie będziemy ich nawet próbować wymieniać – po prostu sprawdźcie sami ;-) Gazeta jest i będzie bezpłatna, lecz następne numery będą dostępne dla posiadaczy GOL MAX.

Kolejną sprawą jest cała masa usprawnień i zmian na GRY-Online, z których najważniejsze (nie licząc zmian graficznych) to:

Dodaliśmy specjalny mechanizm „Ulubione Gry”, mający na celu ułatwienie użytkownikom „śledzenie” informacji na temat gier, które ich szczególnie interesują bez konieczności odwiedzania wielu stron naszego wortalu. Po kliknięciu na przycisku DODAJ DO GIER ULUBIONYCH, który znajdziecie przy dowolnym materiale dotyczącym tej gry (na przykład jej wpisie encyklopedycznym, recenzji, demie, itd.), na specjalnej stronie „Moje Ulubione Gry” znajdziecie listę wszystkich, zamieszczonych na naszych łamach materiałów na temat tych gier, z wyszczególnionymi informacjami nowymi.

Czas na kolejną wersję wortalu GRY-OnLine - ilustracja #1

Dodaliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę gier, dzięki której jeszcze łatwiej odnajdziecie poszukiwaną pozycję lub grupę gier o określonych przez was parametrach, w tym takich jak: rok wydania, gatunek, ocena czytelników i ocena redakcji, wymagania wiekowe, itp.

Czas na kolejną wersję wortalu GRY-OnLine - ilustracja #2

W związku z licznymi prośbami i skargami użytkowników zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie mechanizmu kolejkowania z naszego serwera FTP, gdyż nie byliśmy w stanie tak dopasować poziomu bezpieczeństwa aby jednocześnie uniemożliwić ludziom „wpychanie się bez kolejki” i innym użytkownikom, na przykład takim którzy korzystają z serwerów proxy umożliwić poprawne pobieranie plików.

Ze względów wydajnościowych wprowadziliśmy archiwum materiałów. Znaczy to, że materiały starsze niż 14 dni od daty opublikowania trafiają automatycznie do zamkniętego archiwum. Dotyczy to w szczególności: wiadomości, recenzji, zapowiedzi, poradników, publicystyki, galerii (duże wersje screenów), kodów do gier oraz Encyklopedii Gracza. Jeśli ktoś odwiedza GRY-OnLine regularnie, dwa tygodnie to mnóstwo czasu aby zapoznać się ze wszystkim materiałami zanim trafią do archiwum, a powinno to znacznie odciążyć serwer. Dostęp do archiwum można wykupić przy pomocy SMS dla pojedynczego materiału, jest też ono dostępne dla klubowiczów MayClub, osób korzystających przy dostępie do Internetu z numeru dostępowego 0-20 92 80 (NUMERNET) oraz użytkowników nowej usługi na GRY-OnLine - GOL MAX. Użytkownicy GOL MAX otrzymują również między innymi specjalną, niemoderowaną kategorię na Forum Dyskusyjnym GRY-OnLine, dostęp do ekskluzywnych materiałów, prenumeratę dwutygodnika GRY oraz przy zakupie minimum miesięcznego okresu również dostęp do szybkiego FTP. GOL MAX można kupić przy pomocy SMS lub tradycyjnej płatności, zaś więcej o usłudze dowiecie się tutaj.

Wprowadziliśmy funkcję „Kategorie Tematyczne” na forum dyskusyjnym. Dzięki tej funkcji każdy nowo tworzony wątek można będzie powiązać z wybraną kategorią tematyczną (np. grą Mafia: The City of Lost Heaven). Dzięki temu po kliknięciu na przycisk WĄTKI TEMATYCZNE i wybraniu interesującego tematu (np. wyżej wymienionej gry Mafia: The City of Lost Heaven), użytkownik szybko i bez konieczności przeszukiwania całego forum otrzyma listę wątków związanych z poszukiwanym tematem (w naszym przypadku grą Mafia) .

Czas na kolejną wersję wortalu GRY-OnLine - ilustracja #3

Aby nagrodzić naszych wiernych Czytelników wprowadziliśmy program „GOLE=Nagrody”. Aktywność danego użytkownika na wortalu GRY-OnLine (m.in. okres rejestracji, zakupy etc.) premiowana jest "GOLAMI", punktami które może on zbierać i wymieniać na nagrody wyszczególnione w aktualnym Katalogu Nagród. Naliczyliśmy wstecz GOLE wszystkim ludziom którzy dokonywali zakupów na GRY-OnLine, będąc jednocześnie zalogowani. Naliczyliśmy również GOLE ludziom korzystającym z forum dyskusyjnego za czas który upłynął od ich rejestracji. W wielu miejscach na GRY-OnLine napotkacie znak „GOLE+”. Oznacza on, iż po wykonaniu konkretnej czynności na stronie, na której znajduje się ten znak do twojego konta GOLI zostanie doliczona kolejna porcja punktów. Ilość zarobionych przez ciebie GOLI możesz sprawdzić na stronie Moje Gry-OnLine. O programie więcej dowiecie się tutaj.

Czas na kolejną wersję wortalu GRY-OnLine - ilustracja #4

Zmieniliśmy również strukturę opłat w MayClub. Pozornie wrosły ceny abonamentów Brązowego i Srebrnego (odpowiednio do 15 PLN/miesięcznie i 20 PLN/miesięcznie), ale od dziś w skład tych abonamentów wchodzi dostęp od szybkiego FTP, dotychczas obecny dopiero w abonamencie Złotym, co oznacza faktyczną obniżkę cen! Ponadto wszyscy klubowicze otrzymują nową usługę GOL MAX, zaś posiadacze abonamentu Złotego uzyskują większy limit na własną stronę WWW oraz 10% rabat na wszystkie towary w Mini-Markecie. Posiadacze abonamentu Platynowego otrzymują 15% rabat na wszystkie towary w Mini-Markecie. Aby dodatkowo uhonorować naszych aktualnych klubowiczów, do końca kwietnia przedłużenia można wykupić w dotychczasowej cenie. Więcej o zmianach znajdziecie na stronach Klubu.

Komentarze do materiałów (m.in. wiadomości, recenzje, poradniki, wpisy encyklopedyczne etc.) zostały wydzielone z forum głównego i znajdują się w specjalnej wydzielonej części serwisu. Ponadto są one prezentowane pod komentowanym materiałem. Ma to na celu poprawienie przejrzystości, uprawienie i podniesienie wydajności działania zarówno forum głównego jak i samych komentarzy.

I to by było na tyle ;-)