Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2009, 14:07

CD Projekt podnosi ceny swoich kolekcji gier

Dowiedzieliśmy się, że firma CD Projekt planuje podnieść ceny detaliczne dla kilku serii wydawniczych gier na PC. Podwyżka będzie aktualna od 20 maja tego roku na terenie całego kraju. Według naszych informacji sklepy detaliczne oraz sieci handlowe zostały już o niej poinformowane przez dystrybutora. Czyżby rozpoczynały się trudniejsze miesiące dla rodzimych miłośników pecetów?

UAKTUALNIENIE: Otrzymaliśmy właśnie oficjalne oświadczenie pana Michała Gembickiego (Dyrektora Wydawniczego firmy CD Projekt) w sprawie podwyżek cen gier.

Potwierdzamy, że rzeczywiście zdecydowaliśmy się na podniesienie cen detalicznych naszych serii wydawniczych począwszy od 20 maja. Zabieg ten wynika z trudnej sytuacji ekonomicznej rynku oraz stale rosnących kosztów związanych z wydawaniem gier. W ostatnim czasie znacznemu wzrostowi uległy koszty produkcji, logistyki, a ceny walut i ich niestabilny kurs bardzo negatywnie odbijają się na kosztach zakupu licencji od zagranicznych wydawców.

Długo wzbranialiśmy się przed podwyżkami odwlekając decyzję w czasie. Niestety obecna sytuacja rynkowa zmusza do podwyżki cen, dzięki niej będziemy w stanie dalej utrzymać jakość wydawanych tytułów (w tym ich lokalizację) oraz oferować graczom szeroki i zróżnicowany katalog gier. Decyzja o podwyżce jest to dla nas o tyle trudne, że zawsze staraliśmy się by ceny naszych gier były jak najbardziej przystępne i przystosowane do możliwości klientów . Zapewniam, że w przyszłości, gdy sytuacja ekonomiczna ulegnie zmianie, na pewno będziemy rozpatrywać powrót z cenami do poprzedniego poziomu.

WIADOMOŚĆ ORYGINALNA: Dowiedzieliśmy się, że firma CD Projekt planuje podnieść ceny detaliczne dla kilku serii wydawniczych gier na PC. Podwyżka będzie aktualna od 20 maja tego roku na terenie całego kraju. Według naszych informacji sklepy detaliczne oraz sieci handlowe zostały już o niej poinformowane przez dystrybutora. Czyżby rozpoczynały się trudniejsze miesiące dla rodzimych miłośników pecetów?

Wygląda na to, że tak, bo podwyżki w niektórych przypadkach są na pewno znaczne. Dotyczą one kilku popularnych serii skierowanych do młodzieży i dorosłych graczy. Przykładowo za tytuły z Platynowej Kolekcji zapłacimy o 10 złotych więcej niż wcześniej (nowa cena: 69,90 zł). Można w niej kupić między innymi takie pozycje, jak: Guild Wars, Supreme Commander, antologię F.E.A.R. oraz Company of Heroes.

Zmiany dotkną również tytułów TOPSELER, których cena wzrośnie z 39,99 zł do 49,99. Nieco mniejsze podwyżki pojawiają się także w innych ofertach CD Projektu. Przykładowo gry z eXtra Klasyki Gold będą kosztować o 3 złote więcej, a do produktów opatrzonych logiem eXtra Klasyka Hit dołożymy 5 złotych. Pełną listę planowanych przez dystrybutora zmian prezentujemy poniżej.

Zmiany cenowe w ofercie CD Projekt (obowiązują od 20 maja 2009 roku):

  • Platynowa Kolekcja – dotychczasowa cena: 59,90 zł, zmiana na 69,90 zł
  • TOPSELLER – dotychczasowa cena:39,99 zł, zmiana na 49,99 zł
  • eXtra Klasyka Gold – dotychczasowa cena: 26,99 zł, zmiana na 29,99 zł
  • eXtra Klasyka Hit – dotychczasowa cena:19,99 zł, zmiana na 24,99 zł
  • eXtra Klasyka Dodatek – dotychczasowa cena: 14,99zł, zmiana na 19,99 zł
  • Supercena – dotychczasowa cena: 9,99 zł, zmiana na 14,99 zł
  • Dookoła Filmu – dotychczasowa cena: 39,90 zł, zmiana na 49,99 zł
  • Disney Magiczna Kolekcja – dotychczasowa cena: 29,90 zł, zmiana na 34,99 zł
  • Scooby-Doo – dotychczasowa cena: 39,90 zł, zmiana na 44,99 zł