Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2011, 11:20

autor: Sarge

CD Projekt o wydajności, zabezpieczeniu DRM i innych aspektach Wiedźmina 2

Po wiosennej konferencji CD Projektu, mimo ujawnienia wielu interesujących informacji, wciąż brakowało wyjaśnienia kilku ważnych aspektów gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Wydawca tytułu postanowił zweryfikować niektóre z nich.

Po wiosennej konferencji CD Projektu, mimo ujawnienia wielu interesujących informacji, wciąż brakowało wyjaśnienia kilku ważnych aspektów gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Wydawca tytułu postanowił zweryfikować niektóre z nich.

W sieci udostępniono plik FAQ, odpowiadający na najczęściej zadawane pytania. Dotyczą one zabezpieczeń nowego Wiedźmina, opcjonalnej rejestracji, systemu zapisów, wydajności, czy ewentualnych różnych wersji omawianego tytułu.

  1. Wiedźmin 2 – najczęściej zadawane pytania
CD Projekt o wydajności, zabezpieczeniu DRM i innych aspektach Wiedźmina 2 - ilustracja #1

Dla wielu osób największą niewiadomą był sposób działania systemu zabezpieczeń w produkcji studia CD Projekt RED. Okazuje się, że mechanizmy DRM dadzą nam o sobie znać jedynie podczas instalacji produktu. Wtedy konieczne będzie jednorazowe podłączenie do Internetu, ale już w trakcie samej rozgrywki nigdy nie będzie to wymagane. Każdy zakupiony egzemplarz może być uruchomiony na dowolnej liczbie komputerów, a jednocześnie można będzie grać na pięciu z nich.

Twórcy chwalą się również bardzo dobrą wydajnością swojego dzieła, którą udało się osiągnąć dzięki temu, że gra od początku projektowana była tylko z myślą o pecetach. Dzięki temu deweloper nie musiał rezygnować z jakichkolwiek rozwiązań technicznych, a silnik graficzny został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystywał dostępny sprzęt. Dlatego nawet posiadacze dwurdzeniowych procesorów spełniających minimalne wymagania będą mogli w pełni cieszyć się grą, a użytkownicy czterech, sześciu, czy nawet ośmiu rdzeni mogą liczyć na wykorzystanie zaawansowanych ustawień grafiki bez negatywnych skutków.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ukaże się przecież na rynku już 17 maja. Przed premierą polecamy zapoznać się z serią materiałów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na łamach naszego serwisu oraz tvgry.pl.

  1. Video Wywiad - Game Design w Wiedźminie 2 [2/2]
  2. Video Wywiad - Game Design w Wiedźminie 2 - dyskusja z twórcami [1/2]
  3. Video Magazyn - Przegląd Tygodnia - tereny CDP oraz EA
  4. Zapowiedź - Wrażenia z pierwszego aktu
  5. Gramy! Extra - Wiedźmin 2
  6. Zapowiedź - Nasze wrażenia z prologu