Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 12:09

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Modern Warfare 2 bije kolejne rekordy

Najnowsze dzieło Infinity Ward kontynuuje swój triumfalny pochód. Tony Bartel - wiceprezes wykonawczy od spraw m.in. marketingu w firmie Gamestop poinformował serwis USA Today, że liczba preorderów Call of Duty: Modern Warfare 2 jest najwyższa w historii tej firmy.

Najnowsze dzieło Infinity Ward kontynuuje swój triumfalny pochód. Tony Bartel - wiceprezes wykonawczy od spraw m.in. marketingu w firmie Gamestop poinformował serwis USA Today, że liczba preorderów Call of Duty: Modern Warfare 2 jest najwyższa w historii tej firmy.

Bartel spodziewa się, że w dniu premiery gra pobije wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży. Wtóruje mu Michael Pachter, analityk firmy Wedbush Morgan Securities przewidujący, że przychody z pierwszego tygodnia sprzedaży Modern Warfare 2 na światowym rynku przekroczą 500 milionów dolarów. Dla porównania w pierwszym tygodniu sprzedaż obecny rekordzista: Halo 3 osiągnął „zaledwie” 300 milionów dolarów przychodu.

Call of Duty: Modern Warfare 2 bije kolejne rekordy - ilustracja #1

Wydaje się, że nawet niedawne kontrowersje związane z wyjątkową brutalnością jednej z misji zawartych w grze nie są w stanie zaszkodzić produkcji Infinity Ward. Preordery Call of Duty : Modern Warfare 2 od wielu tygodni są na szczycie bestsellerów sklepu sieciowego Amazon. Firma ta zresztą prowadzi ciekawą akcję promocyjną: amerykańskie miasto, którego największy procent populacji zamówi w preorderze Modern Warfare 2 otrzyma w prezencie bon w wysokości 5000 dolarów, który będzie można przeznaczyć na cele charytatywne.

Oczekiwania w stosunku do tej gry są tak wielkie, że nawet samo Activision Blizzard przełożyło premierę Singularity, obawiając się, że konkurencja ze strony Modern Warfare 2 zniweczyłaby szanse na sukces nadchodzącego dzieła Raven Studios. Tajemnicą poliszynela jest to, że premiery wielu innych gier takich jak Max Payne 3, Bioshock 2 czy Dark Void zostały przesunięte na rok 2010 z tego samego powodu.

Call of Duty: Modern Warfare 2 bije kolejne rekordy - ilustracja #2

Oczekiwania dystrybutorów oraz analityków, jak i obawy konkurencji są jak najbardziej uzasadnione biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy tej serii. Sprzedaż Call of Duty 4: Modern Warfare przekroczyła 13 milionów, podczas gdy Call of Duty: World at War znalazło ponad 11 milionów nabywców.

Wydaje się, że nawet akcja protestacyjna graczy PCtowych związana z brakiem dedykowanych serwerów i modów wersji na komputery osobiste nie wpłynie znacząco na sprzedaż Modern Warfare 2 tej zimy. Wszyscy niezadowoleni mogą jedynie znaleźć pewne pocieszenie w wynikach sprzedaży w systemie STEAM za okres 25 - 31 października 2009, gdzie nadchodzące dzieło Infinity Ward znalazło się dopiero na siódmym miejscu, w tyle za takimi grami FPS jak Borderlands, Left 4 Dead 2 a nawet Kiling Floor.