Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2009, 10:00

autor: Jiker

Modern Warfare 2 brutalny jak nigdy

Wydaje się Wam, że widzieliście już wszystko? Call of Duty: Modern Warfare 2 pokazuje jak grubo się myliliście. Najnowszy film z rozgrywki jaki wyciekł do Internetu to spore zaskoczenie nie tylko dla fanów serii. Przedstawia bowiem krwawy zamach terrorystyczny wycelowany w pasażerów lotniska.

UWAGA: Wiadomość ta ujawnia prawdopodobny początek Modern Warfare 2. Jeśli nie chcecie czuć się rozczarowani – nie czytajcie jej. Ponadto, z racji przedstawionych scen, omawiany w niej film jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Wydaje się Wam, że widzieliście już wszystko? Call of Duty: Modern Warfare 2 pokazuje jak grubo się myliliście. Najnowszy film z rozgrywki jaki wyciekł do Internetu to spore zaskoczenie nie tylko dla fanów serii. Przedstawia bowiem krwawy zamach terrorystyczny wycelowany w pasażerów lotniska.

Wszystko wskazuje na to, że we wprowadzeniu do trybu fabularnego wcielimy się w członka grupy terrorystycznej dowodzonej przez Wladimira Makarowa – głównego wroga w Modern Warfare 2, który przejął schedę po Imranie Zachajewie (antagoniście z Call of Duty 4: Modern Warfare). W trakcie kilkuminutowej akcji na lotnisku zadaniem będzie sianie terroru. W rozumieniu Infinity Ward akcja będzie miała jedyny słuszny przebieg – zakończy się rzezią kilkuset podróżnych oczekujących na swój lot.

Film nie grzeszy wysoką jakością dlatego też ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy przedstawiony wyżej punkt widzenia jest tym właściwym. Pewnym jest, że całość poraża swą drastycznością i niemal zmusza do podjęcia głębszej dyskusji. Możemy być pewni, że zaprezentowany fragment nie przejdzie bez echa i zainteresują się nim światowe media. Szczególnie, że o całej sprawie poinformowali jako jedni z pierwszych użytkownicy iReport – platformy CNN, umożliwiającej zwykłym widzom publikację własnych informacji.

Modern Warfare 2 brutalny jak nigdy - ilustracja #1

Jak na całą sprawę zareagował koncern Activision, wydawca Modern Warfare 2? Wszystko wskazuje na to, że póki co jedyną akcją było poproszenie szefostwa Youtube o usunięcie wspomnianego filmu z bazy serwisu. Bez problemu można go jednak znaleźć w Internecie – opublikował go także m.in. portal LiveLeak (a także MapModNews).

Czy cała sprawa zaszkodzi Modern Warfare 2? Wydaje się, że będzie wręcz przeciwnie. Produkcja została już oceniona przez większość organizacji zajmujących klasyfikacją gier – w Wielkiej Brytanii grupa BBFC przyznała jej notę 18+ (po raz pierwszy w historii cyklu Call of Duty) – więc siłą rzeczy dopuszczono ją do sprzedaży. Ewentualna dyskusja może więc dziełu Infinity Ward co najwyżej pomóc. Darmowa reklama we wszystkich mediach jest tym, o co twórcy walczą już od pewnego czasu. Właśnie temu miały służyć kontrowersyjne informacje o cenie pecetowej wersji na Zachodzie, rezygnacji z dedykowanych serwerów i modów, wymaganym posiadaniu konta na Steamie oraz wprowadzeniu do gry opcji TPP.

Michael Pachter z firmy analitycznej Wedbush Morgan twierdzi, że Modern Warfare 2 przeznaczone na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 może się sprzedać w czternastu milionach egzemplarzy do końca 2009 roku. Kontrowersje wokół gry mogą pomóc jej w osiągnięciu tego celu. Premiera gry już 10 listopada.