Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2014, 18:54

Bestsellery Empiku 2013 – GTA V najchętniej kupowaną grą roku

Firma Empik zorganizowała uroczystą galę, na której wręczono nagrody Bestsellery Empiku za rok 2013. Zwycięzcą w kategorii gra wideo okazało się Grand Theft Auto V i trudno tutaj mówić o niespodziance. Tytuł wydany przez firmę Rockstar cieszył się w zeszłym roku ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Fot. za empikgroup.com - Bestsellery Empiku 2013 – GTV V najchętniej kupowaną grą roku - wiadomość - 2014-01-29
Fot. za empikgroup.com
Nominacje w kategorii gier multimedialnych:
  • GTA V – zwycięzca
  • Sniper: Ghost Warrior 2
  • FIFA 14
  • Battlefield 4
  • Assassin's Creed IV: Black Flag

Co roku firma Empik organizuje uroczystą galę, na której wręczane są Bestsellery Empiku. Za rok 2013 nagrody rozdano w 17 kategoriach, a najwięcej z nich – co chyba nie powinno dziwić nikogo, kto odwiedził choć raz jeden ze sklepów należących do sieci – dotyczyło literatury. Nas interesuje oczywiście co innego – w dziedzinie gier multimedialnych zwyciężyła najnowsza odsłona kultowej serii o gangsterach. Mowa rzecz jasna o Grand Theft Auto V, które pokonało m.in. takie tytuły, jak FIFA 14 czy Assassin's Creed IV. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Warszawie, ale decyzję podjęli klienci Empików, którzy poprzez zakup produktu oddawali na niego swój głos – Bestsellery Empiku są bowiem podsumowaniem popularności poszczególnych książek, gier czy albumów muzycznych.

W tym roku gry komputerowe trafiły także do innej kategorii – premiera GTA V miała również szansę zostać Wydarzeniem Roku 2013, co nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ wszyscy pamiętamy jej skalę. Ostatecznie jednak produkcja firmy Rockstar została pokonana przez muzyczny debiut Dawida Podsiadło.

Bestsellery Empiku 2013 – GTV V najchętniej kupowaną grą roku - ilustracja #2

Nagrody Bestsellery Empiku 2013 rozdano również w innych dziedzinach. W kategoriach literackich zwyciężyli m.in. Andrzej Sapkowski ze swoim „Sezonem Burz” (Fantastyka) i Zygmunt Miłoszewski, autor „Bezcennego” (Literatura polska). Najpopularniejszą zagraniczną pisarką okazała się E. L. James, której wygraną zagwarantował trzeci tom jej erotycznej trylogii – „Nowe oblicze Greya”. Ten ostatni sukces zmartwił zapewne miłośników dobrej literatury.

Na koniec przypominamy, że w zeszłym roku najlepiej sprzedającą się grą w salonach Empik było Diablo III.

Szczegółowy opis kategorii i listę nominowanych produktów można znaleźć na oficjalnej stronie firmy Empik:

Bestsellery Empiku 2013 – GTV V najchętniej kupowaną grą roku - ilustracja #3Empik to polska spółka powołana w 1991 roku, prowadząca sieć sprzedaży m.in. książek, filmów, płyt muzycznych, gier, prasy, a także biletów na koncerty czy zabawek. Firma posiada blisko 190 salonów w całej Polsce, a wiele z nich to duże, wielopoziomowe galerie handlowe.

Adam Zechenter

Adam Zechenter

Na początku lat 2000 stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Potem studiował filologię klasyczną (krótko) i historię (długo). Na tej ostatniej został szefem Koła Naukowego. Pisał tu i tam. W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play – a to w wyniku niezdrowej fascynacji World of Tanks (do dziś nabił w grze blisko 2000 godzin…). Początkowo prowadził podserwis gramynawynos.pl, następnie zaangażował się w powstawanie GOL-owej publicystyki, a w 2018 roku Krystian Smoszna, nowy redaktor naczelny, zaproponował mu stanowisko swojego zastępcy. W dzieciństwie uwielbiał Wolfeinsteina, Settlers 2, Baldur’s Gate i Cywilizację 2 – i tak mu zostało, że do dzisiaj uwielbia gry strategiczne, RPG-i i strzelanki. Kupuje zdecydowanie zbyt wiele książek, ciągle interesuje się historią (ostatnio wszystkim poleca Dreadnought Roberta K. Massie), stara się nie jeść mięsa i czasami grywa w squasha.

więcej