Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2013, 17:28

autor: Ender

Batman: Arkham Origins – pełna wersja filmowego zwiastuna, pudełkowe okładki i nowe informacje grze [news zaktualizowany]

W sieci ukazała się pełna wersja filmowego zwiastuna gry Batman: Arkham Origins. Na ponad 4-minutowym trailerze zobaczymy widowiskowy pojedynek człowieka nietoperza z Deathstroke'iem. Twórcy udostępnili również projekty pudełkowych okładek tytułu oraz podzielili się nową porcją dotyczących go informacji.

Zgodnie z zapowiedziami, o których pisaliśmy dziś rano, producenci Batman: Arkham Origins udostępnili pełną wersję filmowego zwiastuna gry. Zobaczymy na nim w akcji Batmana, rozprawiającego się z przestępcami oraz uczestniczącego w widowiskowym pojedynku z Deathstroke'iem, jednym z kluczowych czarnych charakterów tytułu. W trailerze pojawia się również Czarna Maska, gangster znany graczom z poprzednich odsłon serii, tu jeszcze przed wypadkiem, który oszpecił jego twarz. Poza filmem twórcy opublikowali również projekty pudełkowych okładek gry.

Projekty pudełkowych okładek gry - Batman: Arkham Origins – pełna wersja filmowego zwiastuna, pudełkowe okładki i nowe informacje grze [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-05-20
Projekty pudełkowych okładek gry

Batman: Arkham Origins jest fabularnym prequelem poprzednich dwóch części serii Arkham, a więc Batman: Arkham Asylum (2009) oraz Batman: Arkham City (2011). Za stworzenie nowej gry z cyklu nie odpowiada już studio Rocksteady, a debiutujący deweloperski oddział firmy Warner Bros. z siedzibą w Montrealu. Batman: Arkham Origins pojawi się w sklepach 25 października 2013 roku na PC, konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U.

Aktualizacja – nowe informacje o grze

Batman: Arkham Origins – pełna wersja filmowego zwiastuna, pudełkowe okładki i nowe informacje grze [news zaktualizowany] - ilustracja #3

W sieci pojawiła się dziś także kolejna porcja faktów związanych z tytułem, o części dowiedzieliśmy się już z poprzednich zapowiedzi, część jest natomiast zupełnie nowa. Akcja gry rozgrywa się w wigilię Bożego Narodzenia. Batman musi zmierzyć się z ośmioma zabójcami nasłanymi na niego przez Czarną Maskę. Niedoświadczony Człowiek Nietoperz jest bardziej brutalny, a jego ruchy mniej finezyjne i skoordynowane, co wynika między innymi z używanej przez niego mocno opancerzonej wersji batkombinezonu. Wrogowie mają być szybsi i agresywniejsi. Nowym typem przeciwników są przestępcy specjalizujący się w sztukach walki.

W trakcie kampanii spotkamy na pewno Bane'a i Jokera, ich rola w historii nie jest na razie jednak do końca jasna. Na Batmana poluje również policja pod wodzą komisarza Loeba. Wspinanie się, przygotowanie zasadzek, szybowanie itd. działają tak jak w poprzednich odsłonach serii. Powróci również dobrze znany system walki wręcz. Punkty doświadczenia pozwalają nam na wykupowanie nowych umiejętności. Zdobywamy je wykonując poboczne zadania oraz z sukcesem budując długie komba. Dzięki systemowi wyszczególniającemu najbardziej poszukiwanych przestępców będziemy mogli wyśledzić i dorwać wiele nowych postaci, każda z nich ma posiadać własną historię i motywacje. Ponownie wykorzystamy też tryb detektywa, który ułatwia obserwowanie pozycji oponentów czy odnajdywanie śladów i dowodów popełnianych zbrodni. Jego zastosowanie okaże się kluczowe w trakcie zmagań z asasynami Czarnej Maski. Gra posiada system szybkiej podróży, pozwalający na błyskawiczne przełączanie się między lokacjami.

Jeżeli chodzi o aktorów użyczających głosu postaciom, to dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że Batmana zagra ponownie również Kevin Conroy, który jak dotąd uważano nie uczestniczył w pracach nad grą. Popularny wśród fanów aktor podłoży głos bohaterowi wspólnie z Craigiem Smithem, znanym najlepiej graczom z roli Ezio Auditore (seria Assassin's Creed) oraz Chrisa Redfielda (seria Resident Evil). W rolę niezrównoważonego Jokera próbować wejść będzie natomiast Troy Baker, którego mogliśmy ostatnio usłyszeć w BioShock Infinite (Booker DeWitt), ale także w Mass Effect 3 (Kai Leng), Final Fantasy XIII (Snow) czy Catherine (Vincent).

  1. Zapowiedź Batman: Arkham Origins – sandboksowy prequel uznanej serii
  2. Oficjalna strona internetowa gry Batman: Arkham Origins