Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 16:19

autor: qjin

Batman: Arkham Origins bez udziału Kevina Conroya. Rocksteady pracuje nad nową odsłoną serii?

W serwisie Twitter Kevin Conroy odniósł się do zamieszania wokół tego, kto użyczy głosu postaci Batmana w nadchodzącej produkcji studia Warner Bros. Montreal, ale swoją wypowiedzią wywołał jeszcze większe poruszenie. Aktor ma bowiem wystąpić nie w Arkham Origins, tylko... w kolejnym tytule z serii.

Batman tym razem nie przemówi głosem Kevina Conroya - Batman: Arkham Origins bez udziału Kevina Conroya. Rocksteady pracuje nad nową odsłoną serii? - wiadomość - 2013-05-21
Batman tym razem nie przemówi głosem Kevina Conroya

Powstało niemałe zamieszanie wokół tego, kto podłoży głos Batmanowi w nadchodzącej grze Batman: Arkham Origins. Wczoraj koncern Warner Bros. potwierdził, że nowego Człowieka-Nietoperza zagra nie Kevin Conroy, jak przypuszczaliśmy, a Roger Craig Smith, najbardziej znany z roli Ezio Auditore (cykl Assassin’s Creed) i Chrisa Redfielda (seria Resident Evil). Conroy, próbując sprostować wypowiedź, która padła w trakcie Comic-Conu w Dallas, niechcący zdradził na swoim Twitterze, że miał na myśli… kolejną odsłonę, która być może powstaje w studiu Rocksteady.

„Zamieszanie w Dallas! Wystąpię już niedługo w nowej grze „Arkham”, a nie w Arkham Origins, które wyjdzie jesienią” – ten wpis bardzo szybko usunięto z profilu Kevina Conroya, gdyż aktor ujawnił informacje, których nie powinien.

Tweet został jednak uwieczniony przez redakcję serwisu Batman News. Jego treść sugeruje, że trwają już prace nad kolejną częścią cyklu, być może bezpośrednią kontynuacją fabuły Arkham City. Czyżby Rocksteady tworzyło produkcję na konsole nowej generacji? Słowa 58-letniego aktora pozwalają wysnuć wniosek, że jej premiera może nastąpić wcale w nie tak odległej przyszłości, możliwe, że już w 2014 roku.

Usunięty wpis Kevina Conroya na Twitterze (źródło:Batman-News.com) - Batman: Arkham Origins bez udziału Kevina Conroya. Rocksteady pracuje nad nową odsłoną serii? - wiadomość - 2013-05-21
Usunięty wpis Kevina Conroya na Twitterze (źródło:Batman-News.com)

Brak Kevina Conroya w obsadzie Arkham Origins jest spełnieniem przez firmę Warner Bros., wydawcę gry, wcześniejszych obietnic. Zmiana aktora podyktowana była tym, że w nowej odsłonie wcielimy się w młodego Bruce’a Wayne’a, który dopiero stawia pierwsze kroki jako Mroczny Rycerz. Warto dodać, że to niejedyna modyfikacja w obsadzie – wczoraj również dowiedzieliśmy się, że Jokerowi, odwiecznemu wrogowi Człowieka-Nietoperza, głosu użyczy nowy aktor. Marka Hamilla spróbuje zastąpić Troy Baker, znany z udziału w takich grach jak Final Fantasy XIII (Snow Villiers) czy Brothers in Arms (Matt Baker). Niedawno mogliśmy usłyszeć go w BioShocku: Infinite (Booker DeWitt). Co ciekawe, to nie pierwszy występ Bakera w serii Batman: Arkham, bowiem w ostatniej części, z 2011 roku, podłożył głos Dwóm Twarzom, Robinowi i funkcjonariuszowi Whitmanowi.

Deathstroke będzie grywalną postacią w trybie wyzwań - Batman: Arkham Origins bez udziału Kevina Conroya. Rocksteady pracuje nad nową odsłoną serii? - wiadomość - 2013-05-21
Deathstroke będzie grywalną postacią w trybie wyzwań

Wczorajszy dzień obfitował w nowe informacje o rozgrywce, a także pokazano pełną wersję filmowego zwiastunu oraz okładkę pudełkowych wydań. Ponadto potwierdzono, że dostęp do postaci Deathstroke’a w trybie wyzwań otrzymają osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe. Wszystkie świeże szczegóły na temat produkcji Warner Bros. Montreal zebraliśmy dla Was w jednym miejscu.

Batman: Arkham Origins zadebiutuje na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U 25 października 2013 roku. Jeśli nie wiecie, czego się spodziewać po fabularnym prequelu Arkham Asylum i Arkham City, to zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią.